MALİ POLİS NEREDE?

MALİ POLİS NEREDE?

Bir şirket adında “Finans” kelimesini kullanmak Finansal Kiralama Faktoring ve Finansman Şirketleri ile Tefeciliğin Önlenmesine İlişkin Yasasına göre aykırı iken Müteahhit Orhun Saraçoğlu, Oscorp Finance LTD. şirket adı altında mal satışına devam ediyor. Finans Yasası’na göre “Finans” kelimesini kullanan bazı kişileri daha önce Mali Polisin tutukladığı ve dava okuduğu bilinirken, Saraçoğlu hakkında Mali Polis görmezden mi geliyor yoksa gözden mi kaçıyor?

Editor: Süperadmin
28 Kasım 2022 - 09:50
Reklam

Yeni Bakış

Ülkede emlak dolandırıcılığı arttı. Kayıt dışılığın ve dolandırıcılığın önüne bir türlü geçilemiyor. Girne, Lefkoşa ve İskele’de inşaatlar yapıp tapuları devretmeyen Orhun Saraçoğlu ile ilgili gazetemize konuşan mağdurlar, “Biz artık tapudan vazgeçtik, bize ödediğimiz paralarımızı geri iade etsin” diyor.

 

Yasaya aykırı hareket

Bir şirket adında “Finans” kelimesini kullanmak Finansal Kiralama Faktoring ve Finansman Şirketleri ile Tefeciliğin Önlenmesine İlişkin Yasasına göre aykırı iken Müteahhit Orhun Saraçoğlu, Oscorp Finance LTD. şirket adı altında mal satışına devam ediyor. Finans Yasası’na göre “Finans” kelimesini kullanan bazı kişileri daha önce Mali Polisin tutukladığı ve dava okuduğu bilinirken, Saraçoğlu hakkında Mali Polis görmezden mi geliyor yoksa gözden mi kaçıyor?

 

“Şirket adına ev kredisi verecek diye paraları topluyor”

Saraçoğlu’nun Oscorp Finance LTD. şirketi adına ev kredisi verecek diye müşterilerden paraları topladığı, evlerin tapusunu eşi Verena Saraçoğlu üzerine yaptığı, ancak bir türlü evlerin koçanlarını devretmediği belirtiliyor. Geçtiğimiz hafta yayımladığımız haberin ardından birçok mağdur gazetemize ulaşarak yaşadıkları mağduriyeti anlattı, sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak uğradıkları zararı yargıya taşıdıklarını belirtti.  Mağdurlar, paralarını geri alamadıkları gibi evlerinin tapularını da alamadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Enkaz altından “Beni kurtarın” çığlıkları
Enkaz altından “Beni kurtarın” çığlıkları
Eğitim bakanı ve aileler Adıyaman'a gidiyor
Eğitim bakanı ve aileler Adıyaman'a gidiyor