"Merkez bankaları, önce iyi düşünmeli"

"Merkez bankaları, önce iyi düşünmeli"

Uluslararası Ödemeler Bankası, merkez bankalarının kendi kripto paralarını çıkarmadan önce iyi düşünmeleri gerektiğini bildirdi

Editor: Yeni Bakış Web Editör 2
14 Mart 2018 - 09:03
Reklam

Uluslararası Ödemeler Bankası, merkez bankalarının kendi kripto paralarını çıkarmadan önce iyi düşünmeleri gerektiğini bildirdi.

Uluslararası Ödemeler Bankası (Bank for International Settlements-BIS), dün yayınladığı bir raporda, merkez bankalarını kendi kripto paralarını çıkarmadan önce potansiyel riskler konusunda iyi düşünmeleri gerektiği uyarısında bulundu.

BIS'ta FED ve ECB üyelerinin de katılımı ile oluşturulan iki komite, merkez bankalarının kendi dijital paralarını çıkarma yönündeki çabalarını inceliyor.BIS Piyasalar Komitesi Başkanı Jacqueline Loh yaptığı açıklamada, "Şu noktada hala tam olarak anlamadığımız riskler var. Olası kripto para ihracına yönelik herhangi bir adım dikkatli şekilde değerlendirilmeli" diye konuştu.

BIS Ödemeler ve Piyasa Altyapısı Komitesi Başkanı Benoit Coeure de, kripto para konusunda daha dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Coeure, kripto paranın piyasalarda gerilimlerin yaşandığı anlarda finansal istikrar üzerine etkileri ile mevduatlara etki yapabileceğini ifade etti. G20'nin gelecek hafta yapılacak toplantıda özel sektörün kriptopara ihracı konusunda somut bir eylem kararı almasını beklemediklerini dile getiren Coeure, "G20'nin önceliği yatırımcıların korunması, kara para aklamanın önlenmesi" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aracı çalan şahıs ile aracı sattığı şahıs tutuklandı
Aracı çalan şahıs ile aracı sattığı şahıs tutuklandı
“Test sayılarının artmasıyla vaka tespitleri de arttı”
“Test sayılarının artmasıyla vaka tespitleri de arttı”