Metin Külünk ve para ilişkisi, Süleyman Soylu ve Sezgin Baran...

Metin Külünk ve para ilişkisi, Süleyman Soylu ve Sezgin Baran Korkmaz’a dair iddialar

Editor: YeniBakış Editör
06 Haziran 2021 - 12:20
Reklam

SedatPeker, 9. videosunu Youtube üzerinden 'Yaşadıkça ve yaşlandıkça değil, direndikçebüyürüz' başlığıyla yayınladı.

SedatPeker'in arkasındaki yazı tahtasında Mario Puzo kitapları 'Aile' ve 'Münih'ekadar 6 Mezar' vardı. Hemen önüne koyduğu mini sandık, dürbün ve açılmamışzarflar da dikkat çekti.

Peker,kendisinin öldürülmesi için kiralık katille görüşüldüğünü de öne sürdü:“Parayla adam öldüren kiralıklar var uluslararası. Onlarla görüşüyorlar. BirArnavut, bir Sırp grupla görüştüler.”

 

KİRLİ İŞ VEİLİŞKİLERİNİ KABUL ETTİ

Bildiklerinibugüne kadar neden anlatmadığına dair sorulara yanıt veren Peker, kendisinin dekirli işler ve ilişkiler içinde olduğunu açıkça kabul etti:

 “Bazıları da ‘Sen bunları biliyordun, nedenanlatmadın’ diyor. Manyak mısınız, benim yaptığım işler daha karışıktı, benanlatmadım, her gördüğün şeyi anlatıyor musun sen. Evimin düzeni bozulur,çocuklarımdan ayrılırım, o, bu bin tane sebep var. Belli bir nokta var, yangınyeri. Ben o noktaya geldim, Allah sizi getirmesin. Geri dönüşüm yok, yakacağım,bu kadar.

Sözlerine devam ettiği bir diğerbölümde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili çekeceği bölüme değinen Peker,“ben pisliksem de bu pislik silsilesinin en alt seviyesinde benim olduğumuherkese anlatacağım” diyor.

Peker sözlerinin tamamında, şuifadeleri kullanıyor: “Diyorlar ki Tayyip Abi ile yüzleşirken devlet aleyhine…Ben Tayyip Abi’ye konuşurken devleti zarara sokacak hiçbir şey söylemeyeceğim.Ölürüm söylemem ama benim pislik olmadığımı, ben pisliksem de bu pisliksilsilesinin en alt seviyesinde benim olduğumu herkese anlatacağım. Bu da benimhakkım. Açık kaynaklarla da yandan delillerle de bildiklerimin hepsini tek tekkonuşacağım. Konuşurken saygısızlık da yapmayacağım kendisine.”

MAFYA VE ABD TEPKİSİ

Peker yayın boyunca, kendisinin ABD,İsrail gibi ülkelerin istihbarat örgütleriyle çalıştığı iddialarını sert vealaycı ifadelerle reddediyor.

AKP’liler tarafından kendisine mafyadenilmesine tepki gösteren Peker, “Bana pislik mafya diyorlar ya, AK Parti'ninseçim zamanı dağıttığı kahveler var ya, seçim zamanı. Hepiniz içtiniz, TarihiBeyoğlu Kurukahvecisi, benimdi o, hani ben pislik mafyaydım. Ulan onlarcamilyon liralık kahveyi benden siz alıp dağıtmadınız mı her yerde. Lan bir liramı verdiniz, verdiyseniz hani fatura. Lan size yazıklar olsun” dedi.

 

BELEDİYELERDEKİ YOLSUZLUKLAR

Videonun başında belediyelerdekiyolsuzluklara dair sistemden bahseden Peker, şu ifadeleri kullandı:

 “Bir belediye başkanına rüşvet vermeyegittiğinde, adam huylanıyor, senden parayı almıyor. Ya kelek yaparsa, ya kayıtgizli kayıt yapıyorsa, kamera varsa diye. 'Bizim bir alt derneğimiz var, altkuruluş, oraya şu kadar yardım yap' diyor. Sen gidiyorsun oraya parayıyatırıyorsun, işte sözde hayır işi için.

Şimdi sen oraya parayı yatırdın ya,belediye başkanına gitmedi diyeceksin para. O ne yapıyor? 100 bin liralık biriş var, en güvendiği arkadaşına diyor ki '1 milyonluk fatura kes' diyor. Sonrao 1 milyon liralık işi alıyor ama 100 bin liraya yapıyor. Ona 100 bin lirayıveriyor, 100 bin de vergi vesaire çıkarsa, geriye kalan 800 bin lirayıkılçıksız alıyor cebe indiriyor.  Siz hepdiyorsunuz ya, beşli çete, onlu çete, onlara ihaleyi veriyorlar diye. 1 milyardolara ihaleyi alıyor, siz zannediyor musunuz ki bunların işçileri var, hayıryok. Alt taşeron sistemi var. Bunlar işi taşeronlara veriyorlar. 400 bin milyondolara taşerona veriyor, 600 milyon dolar kılçıksız bu tarafta.”

 

SOYLU’YA: BUGÜN SON GÜNÜN, YÜCE DİVAN’AGİDECEKSİN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ileilgili iddialarını da sürdüren Peker, “Süleyman diyordu ya, ‘Ben o poliçesesini çok seviyorum’ diye. Şirketin yüzde 5 bin, 7 bin derken 57 kat büyümüş.Dünyanın neresinde böyle bir şey var” dedi. Peker, sözlerinin devamında, “Bugünsenin son günün. Sen Yüce Divan’a gideceksin, yargılanacaksın, hiçbir şansınyok. Anlattıklarımın altlarını da hazırladım, delilleri de bende, senibitireceğim. Madem ben suç örgütü lideriyim, sana yurt dışına gitmeden önceodanda çağırıp misafir ettiğin, dur oraya geleceğim, Sülü bekle” ifadelerinikullandı.

 

10 BİN DOLAR ALAN SİYASETÇİ: O YOK, ÇANTAÇANTA PARA VERDİM!

Suç örgütü lideri Peker, SüleymanSoylu’nun sözleriyle gündem olan “Sedat Peker’den ayda 10 bin dolar alansiyasetçi” hakkında da açıklamalarda bulundu.

 “Benim 10 bin dolar yolladığım birmilletvekili yok ama daha çok yolladıklarım var” diyen Peker, “Ben kimseye 10bin dolar vermedim ama daha büyük paralar yolladım. Çanta çanta” ifadelerinikullandı.

Kendisinden 10 bin dolar alan isminMetin Külük olduğu iddia edilmişti. Peker, sözlerinin devamında Külünk ileilişkilerini ve para alışverişini anlattı:

 “Metin ağabeyle, Ömer Külünk diye bir yakınıvar mesela, nasıl ilişkimiz onu anlatayım. 'Tefeciler benim yeğenimin yerinialmış, o zamanın parası bugünün 1,5 milyon lirası, tefecilerle bir konuşsan şeyyapsa’ dedi. Ya dedim Metin ağabey, ben ismimi unutturmaya çalışıyorum, o onuarayacak, o onu arayacak sanki ben tahsilat yapıyormuşum gibi. Dedim ağabey kaçpara ben vereyim. O konuda ismi geçen bir iki işadamı arkadaş var, biz ödeyelimdedik. İş para ödemeye gelince bir tek ben ödedim, tapuyu aldık verdik. Bizpara verdik mi böyle veririz. Almanya'daki o dernekler var ya, rica ederdi'para yollar mısın' diye, el altından onlara para yollardım. Ama öyle her aygiden 10 bin yok, seçim zamanı geldiğinde arabasına para bırakırdım. Ya şimdiben böyle deyince bizim diğer milletvekili tanıdıklar, lan bizi de, lan oğlumbiz kimseyi söylemeyiz.”

 

DEMİRÖREN İDDİASI

Peker, Demirören Holding’in satınaldığı Doğan Medya Grubu için çektiği krediyi ödemediğini de söyledi: “Bizgazeteyi, Hürriyet'i bastık. Aydın Doğan kargaşalardan korktu verdi gazeteyi.750 milyon dolara verdi hepsini. Aslından bir tanesi o kadar ederdi. Bu 750milyon doları Ziraat Bankası verdi. Bu 750 milyon doları ödemedi. Ana parayıda, faizini de ödemedi.”

 

SEZGİN BARAN KORKMAZ, SÜLEYMAN SOYLU, VEYİSATEŞ…

Sedat Peker, videosunun son bölümündeise yurt dışına kaçan Sezgin Baran Korkmaz ve İçişleri Bakanı Süleyman Soyluilişkisine dair dikkat çeken iddialarda bulunuyor.

 “Paramount Otel var. Sahibi kim, Sezgin BaranKorkmaz. Bu arkadaş Türkiye'de de ABD'de de aranıyor. Bu adamın otelinde kimlervar. Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esad Topuklu, o kadar rahatlar ki sıfır X5(BMW) ile işe gidiyor. Tayyip abi niye alamıyor bunu. Onu da anlatacağım” diyenPeker, söz konusu ilişkilere dair şunları söylüyor:

 “Başka, bunun (Süleyman Soylu’nun) eskikoruması, kendi korumasıydı, onu koruma dair başkanı yaptı. Kim, Ekrem Güler,kim Silivri'deki genç emniyet müdürünün intihar etmesine neden olan canavarhain, bunalıma soktu, kafasına sıktı. Veysi Ateş, tatil ekibinde. Bunlar tatilide birlikte yapıyorlar, kesmeyi de birlikte yapıyorlar. Resul olaya sonradandahil olacak, bunlar tatil ekibi. Bir de Muğla Emniyet Müdürü, Marina vardı ya,el konulan, şimdi de otele el koyuyorlar. Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübarizde demişti, sendeki belgeler benim şirketim ama bende yok demişti, bende varkardeşim. Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteriportföyünün tamamı bende, hangi hakimler savcılar. Siz aranan adamın otelindene işiniz var? Hani lan faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lirayapıyor, lan sizin maaşınız kaç para, hani fatura.

5 Aralık Resul Holoğlu, OrganizeSuçlardan Sorumlu Emniyet Müdür yardımcısı telefon açıyor Korkmaz'a. SezginBaran Korkmaz kim, ABD'de aranıyor. İçişleri Bakanlığı'na çağırıyor. Saat10.30, 12.30 çıkış. Sezgin Baran Korkmaz'ın 45 milyon dolar bir iş adamından(İnan Kıraç) alacağı var. Süleyman buna 'Senin hakkında tahkikat yapıldı,yurtdışına çık. Yukarının haberi var, bu parayı da sil, sorun çıkacak' diyor.Yukarısı da Tayyip abi. Amerika'dan da büyük para gelmiş diye herkes biliyorya.. Bütün kayıtlar çıkacak. Sezgin Baran Korkmaz, 6 Aralık'ta yurtdışınagidiyor. İçişleri Bakanı, Organize Suçlar Daire Başkanı'nı telefonla arayıp,hakkında 6 aydır dosya hazırlanan adamı İçişleri Bakanlığı'na çağırıyor vegörüşüyor ve yurtdışına çıkmasını söylüyor. Bu 45 milyonu kabul etti ya SezginBaran, ne yapsın devlet var karşısında. Oteli de istediler. Böyle birnamussuzluk olur mu? Siz muhaliflere baskıyı kuracaksınız, 5 Aralık'ta SezginBaran Korkmaz İçişleri Bakanlığı'na geldi mi kamera kayıtlarını çıkarın. 6Aralık'ta yurtdışına çıkmış mı? Sezgin Baran Korkmaz bakıyor her şey eldengidecek, dönmüyor. 28 Aralık'ta operasyon yapıyorlar. 29 Aralık'da 45 milyondoların ödenme günü, haciz olacak o gün. Karısını gözaltına alıyorlar. BuVeyis... Ben olayı toparlayayım diye arayan da bu Veyis. Aranan adamın otelinegidip kalıyorsun, on binlerce, yüzbinlerce avro hesap hiçbiriniz ödemiyorsunuz,sonra adamı gasp ediyorsunuz. Mehmet Ağar'dan öğrenmiş bu taktiği. Siz buadamın arkadaşı değil misiniz? İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı izin vermiyor,Cumhurbaşkanı'na gidiyor, haberiniz varmış. Haberim yok diyor. Hangi savcıhangi hakim kaldı hepsinin listesi bende.”

Sedat Peker’in 9. videoda kullandığıifadelerin tamamı şöyle:

"Sizinle bir sözlü bir akdimizvar, artık bun ete kemiğe büründürmenin vakti geldi. Bu işten büyük kârlı olansizsiniz, ben küçük kârlı olanım. Benim kârım, kişisel gelişimde aslan avlamakdiye bir şey vardır. Hayatında büyük başarı yakalandığında geçmişte yaptığınufak tefek hatalar bir anda unutulur, gündem dışı olur. Cezaevi falan komikşeyler, ben onlarla ilgilenmiyorum, insanların algısındakini söylüyorum. Haketmediğim şeyleri yüklediler bana. Bu hikâyeyi başarıyla neticelendirirsek, benaslan avımı tamamlamış oluyorum, kişisel gelişim böyle tarif ediliyor. Bu iştebenim kârım bu, e diyeceksiniz bizim kârımız ne? Anlatacağım, hepsinianlatacağım.

 

BELEDİYELERDE YOLSUZLUK VE RÜŞVET

Ben size ülkede nasıl para çalınıyor,belediyelerdeki rüşvet sistemi, alt dernekler var anlatınca kafayı yiyeceksinizböyle profesyonel hırsızlık mı olur diye... Devlet ihalelerinde de taşeronsistemi. Ben bu ve bunun gibi olayları anlatacağım, bir nesil sonra zateniktidar size geçecek. Bütün hırsızlıklarını yasal, gayrimeşru her şeyianlatacağım. Bu kadar adam neden engellemiyor diyeceksiniz, ya engellemekistemiyorlar ki kardeşim.

Belediyeler nasıl soyuluyor ben sizeanlatayım mı? Bak engellemesi de çok basit. Ama hepsini bugün anlatmayacağım.Bugün belediyeleri anlatacağım, taşeron hırsızlığını anlatacağım. Çünkü akdımizvar, akdimize sadık kalacağız. Hepsini parça parça anlatacağım.

Bir belediye başkanına rüşvet vermeyegittiğinde, adam huylanıyor, senden parayı almıyor. Ya kelek yaparsa, ya kayıtgizli kayıt yapıyorsa, kamera varsa diye. 'Bizim bir alt derneğimiz var, altkuruluş, oraya şu kadar yardım yap' diyor. Sen gidiyorsun oraya parayıyatırıyorsun, işte sözde hayır işi için. Hiç kusura bakmayın belediyeciler sözverdik doğru konuşacağız.

Sen gidiyorsun paraya yatırıyorsun,ondan sonra ne yapmak istiyorsan onu yapıyorsun. Hani Sülü’nün Ankara’daakrabası var ya, onun yaptığı işlerin bu belediye aksanı. O dev olmuş,bakanlar, genel müdürler hepsini yönlendiriyor. Benim anlattığımbelediyelerdeki sistem. Şimdi sen oraya parayı yatırdın ya, belediye başkanınagitmedi diyeceksin para. O ne yapıyor? 100 bin liralık bir iş var, en güvendiğiarkadaşına diyor ki '1 milyonluk fatura kes' diyor. İşi, istediği insana vermegibi bir saçma bir şey var, onu da siz (gençler) kaldıracaksınız. En iyi teklifverenin ihaleyi alması lazım. Sonra o 1 milyon liralık işi alıyor ama 100 binliraya yapıyor. Ona 100 bin lirayı veriyor, 100 bin de vergi vesaire çıkarsa,geriye kalan 800 bin lirayı kılçıksız alıyor cebe indiriyor. Bakın şakayapmıyorum. Ve hiçbir polis takip altında neden falan neden ceza almıyorlar,sonunda beraat ediyorlar? Çünkü sistem bunun üzerine.  Taşeron sistemi nasıl işliyor, onu daanlatacağım. Bunlar bir ufak hamleyle değiştirilebilir. İnsanın karısına,çocuğuna zaafı olur, onu etkileyip seni yönlendirebilirler. Sistem kuracaksınızsiz. Aslan avını bana yaptıracaksınız, ben de size anlatacağım.

5’Lİ ÇETE

Siz hep diyorsunuz ya, beşli çete,onlu çete, onlara ihaleyi veriyorlar diye. 1 milyar dolara ihaleyi alıyor, sizzannediyor musunuz ki bunların işçileri var, hayır yok. Alt taşeron sistemivar. Bunlar işi taşeronlara veriyorlar. 400 bin milyon dolara taşerona veriyor,600 milyon dolar kılçıksız bu tarafta.  Alttaşeronun da alt taşeronu var. Samimi söylüyorum, rezalet, komedi. Tüm sistembu şekilde çalışıyor. O alt taşeron ne yapıyor? En son o taşeronun da bir altıvar, onlar kamyonların filan sahipleri var ya, onlar da yolunu buluyor da,emeğinin karşılığını buluyorlar. Ama ortadaki para ne kamyon, ne o ne bu.Taşeron sistemini kaldırdım diyeceksin. İhaleyi açacaksın, telefondan bileihaleye girecek, tüm evrakları hazırlayacak. Madem taşeron bunu yapabiliyor,maliyeti bunu 200 milyon niye devletten 1 milyar çekiyor. Bu para nereyegidiyor? Bu para sizde kalınca, asgari ücret 10 bin olacak.

Siz benim için ne yapacaksınız? Namuslugazeteciler var ya, ben boşa konuşmam, bir şey konuşuyorsam bana inanın. Benisize, sizi de başkasına mahcup etmem. ‘Sedat Peker’in her dediği doğru çıkmayabaşladı’ diyorlar. Bir tanesi yanlış çıksın elimi keseceğim diyorum yaanlamıyor musunuz?

Siz gazeteciler, korku iklimi var ya,kırıldı gerçi de. O korku iklimini aşmaları için gazetecilere cesaret vermenizama namuslu olanlara. Siz onlara cesaret verince muhalefet partilerinin içindeatarlı yürekli tipler var, onlara da coşkuyu verince, baskıyı kurunca, oyvermeyiz, bir gidecekler, iktidar. İktidar keşke açsaydı, bütün her şey ortayaçıkacak.

 

“ŞİRKETİN 57 KAT BÜYÜMÜŞ, YÜCE DİVAN'AGİDECEKSİN, DELLİLERİ DE BENDE”

Engin Sigorta (Süleyman Soyluailesinin şirketi). Süleyman diyordu ya, ‘Ben o poliçe sesini çok seviyorum’diye. Şirketin yüzde 5 bin, 7 bin derken 57 kat büyümüş. Dünyanın neresindeböyle bir şey var. O poliçenin sesinde ben de uyurum, herkes uyur.

Erdal Baba’ya araba, 20 sene evvelsana getirip sigortalattığında Erdal Baba diyordun. Şimdi Erdal Baba lazımdeğil ki. Bütün holdingler sende, poliçe sesi. E uyursun tabii. Sülü Allah’ayemin olsun, iğnenin deliğinden geçireceğim seni kibrit kutusundan alıp. Bugünsenin son günün. Sen Yüce Divan’a gideceksin, yargılanacaksın, hiçbir şansınyok. Anlattıklarımın altlarını da hazırladım, delilleri de bende, senbitireceğim.

 

“ODANA ÇAĞIRIP MİSAFİR ETTİĞİN...”

Madem ben suç örgütü lideriyim, sanayurt dışına gitmeden önce odanda çağırıp misafir ettiğin, dur oraya geleceğim,Sülü bekle.

Ben böyle aile var, üç tane ufakçocuğum, iki tane oğlum, iki tane arkadaşım. Biz bir yere gidiyoruz da bunlarnereden öğreniyor diyorum? Nereden öğreniyorlarmış biliyor musunuz. İnternettebir program varmış, saçma sapan her şeyi okudum çocukluktan beri ama yaş geçmişherhalde teknolojiyi yakalayamıyorum. Bu görselleri, görüntüleri bilgisayarayüklüyorlar. Hangi oteldesin, neredesin eşleşme yapıyor. Bu yüzden arka fondaböyle zevksiz şeyler yapacağız kusura bakmayın. Yoruldum kardeşim. Geceninbirinde çoluk çocuk geldik yeni bir yere yerleştik, epey bir yol geldik.  Bugün muktedir olanların çoğu, yaşları çokolanlar ölür yaştan, onların çocukları, torunları benim yaşadığımıyaşayacaklar. Nereden mi biliyorsun? Bu ülkede ne yaşanacaksa hep söyledim.Çocukluk arkadaşlarıma sorun. Orta Doğu’da yaşanacakları 25-30 sene öncesöyledim. Çin’in yükselişini, Şanghay Beşlisi'ni anlattığımda kimse bilmiyordu.Vallahi gezecekler, ben tecrübeliyim ailemi de kendimi de korurum, sistematiğimvar, aklım var. Onlar sudan çıkmış kuş gibi olacaklar. Bu rezilliği nasılFETÖ’cüler yaşadı, onlar da yaşayacaklar.

 

CIA YARDIMI İDDİASI

 ‘Ona istihbarat yardım ediyor’ diyorlar. Lanmal, ulan beyinsizler, ulan çakma yorumcular. MOSSAD, CIA bilmem kim banayardım etse demezler miydi, fon arkada, sabit yerde çek demezler miydi?Namussunuz, şerefiniz yok ulan sizin. Bir tane çocuk internetten yazmış, herşeyi okurken orada gördüm. ‘Abi yerini böyle buluyorlar’ diyor. Ne oldu, bizeMOSSAD’ın, CIA’in yardım ettiği... Bana ajan dedin, beni bu dünyada delirtecekiki şey vardı, ikisini dediniz. Allah kaderi yazıyor.

Allah belanızı verdi. Artık ahiretlikolduk, beni öldürmeden kurtuluş yok. Bir de diyorlar Türkiye’den MİT gelecek.Niye lan MİT’teki kardeşlerimizi katıyorsunuz, yiyorsa siz gelin. Bizim MİT ilene işimiz var. Ben devletin aleyhine ne söyledim, hırsızlık yapanları söyledim.Devlete bağlı olmayan SADAT diye bir kuruluş, şu an orada yapılan ticaret,SADAT tarafından gönderilen silahlar... Devletin burada yargılanacağı tek şey,sınır güvenliğini sağlayamadığı için ödeyeceği 300-500 bin Euro para cezasıdır,zaten her gün para cezası ödeniyor. Öbür olayda, kasedi var onun için çocuğukandırıp işin içine sokmuşlar dedim. Uyuşturucu ağı, devletle ne ilgisi varbunun? Kahpesiniz lan kahpe. Hainmiş, ulan siz köpeksiniz.

 

“SOYLU İLE İLGİLİ BÖLÜMÜ 2-3 KEZ DİNLEYİN”

Anlattıklarımın, konuştuklarımın hepsiönemli ancak en son Süleyman’la ilgili anlattığım bölümü lütfen iki üç kerebaşa alıp dinleyin. Sezgin Baran Korkmaz, Süleyman, Veyis Ateş, Ankara Bölgeİdare Mahkemesi Başkanı, Soylu’nun organizeden sorumlu genel müdür yardımcısıResul Holoğlu, Ankara Emniyet Müdürü Sermet, bir kişi daha. Bu çok önemli.Söylediklerimden biri çıkmazsa bileğimi keseceğim. Zaten bakı yaptığınız an takdiye çıkacak. Başka şansları yok, Yüce Divan direk.

 

SOYLU’YA: “CUMHURBAŞKANI OLMAYA KALKTIN, BENİSATMASAYDIN OLURDUN”

Akit TV’deki eski dostlarımız biziajan yapmışlar. Aydınlık ile aynı haberi çıkmışlar. Zaten habere dikkat edinM.Y., P.K., U.Ü. kafadan atıyorum, harfleri hatırlamıyorum. Düşündüm, bunlarbüyük bir operasyona girecekler, gözaltı. Bu durumu lehlerine çevirmek içinkriz masası kurdular. Ama bilmiyorlar karşılarında ben varım. Şimdi verdiklerio baş harflerle ilgili de sorguda itirafçı oldular. Biri ‘Sedat Peker ileCIA’ın arasını ben buldum’ diyor, öbürü de MOSSAD ilen... Ya bu haberiyapıyorsunuz, elinizde bir tane kanıt var mı ajanlık yaptığıma dair. Şu kadarajan koruyor diyorsunuz, sayısını saymışsınız, namusluk niye yapıyorsunuz, birresim yayımlasanıza. Ulan aptalsınız. Ulan Sülü fındık kadar beyninlecumhurbaşkanı olmaya kalktın bu ülkede. Beni satmasaydın olurdun vallahi.

 

“BENİM YAPTIĞIM İŞLER DAHA KARIŞIKTI”

Bazıları da ‘Sen bunları biliyordun,neden anlatmadın’ diyor. Manyak mısınız, benim yaptığım işler daha karışıktı,ben anlatmadım, her gördüğün şeyi anlatıyor musun sen. Evimin düzeni bozulur, çocuklarımdanayrılırım, o, bu bin tane sebep var. Belli bir nokta var, yangın yeri. Ben onoktaya geldim, Allah sizi getirmesin. Geri dönüşüm yok, yakacağım, bu kadar.Ajan he? Bu Akit TV’nin Yazı İşleri Müdürü var Murat Alan. İyi bir adam, dalgageçmeyeceğim. Kardeşim sen saldırıya uğradığında hastaneye ilk gelenlerden biriben değil miydim? En sevdiğim silahımı çıkarıp sana verip… Seni çocuğununyanında dövdüler. Bir baba çocuğunun yanında dayak yememeli. Bir dahagelirlerse Murat hepsini vur, sana cezaevinde ben bakacağım demedim mikardeşim. Biz göz göze baktık, o kadar muhabbet ettik seninle. Sen yazı işlerimüdürü oldun ve ben senin çocuğun için bu duruşu sergilerken benim çocuğumayapılan… Ulan bu olayı buraya ben mi getirdim.

 

“TAYYİP ABİYLE YÜZLEŞİRKEN…”

Diyorlar ki Tayyip Abi ile yüzleşirkendevlet aleyhine, ben Tayyip Abi’ye konuşurken devleti zarara sokacak hiçbir şeysöylemeyeceğim. Ölürüm söylemem ama benim pislik olmadığımı, ben pisliksem debu pislik silsilesinin en alt seviyesinden benim olduğumu herkese anlatacağım.Bu da benim hakkım. Açık kaynaklarla da yandan delillerle de bildikleriminhepsini tek tek konuşacağım. Konuşurken saygısızlık da yapmayacağım kendisine.

 

“PERİNÇEK'İN MASASINA OTURAN BUNALIM GEÇİRİR”

Doğu Perinçek var, aslında kibar çokbeyefendi adam, konuşunca çok nezaketli. Ama psikolojisi bozuk. Biz bununyanına gitsek oturtur, bir şeyler ikram eder, saygılı da bir adam. Siz desaygısından dolayı saygı gösterirsiniz. Oturdunuz masaya yandınız zaten, CIAböyle yaptı, şöyle yaptı. Ben zaten takıntılı adamım, lafın tamamı deliyeanlatılır benim mantığıma göre. Ana başlıkları vereceksin karşı tarafdolduracak. Ergenekon davasında çok kaliteli insanlar vardı ama delipotansiyeli yemin ediyorum çok yüksekti. Çin iyi, ABD,-CIA kötü. Bana neÇin’den. En son bunalım geçirirsiniz ya.

 

“BENİ ÖLDÜRTMEK İÇİN ARNAVUT VE SIRP İKİGRUPLA GÖRÜŞTÜLER”

Parayla adam öldüren kiralıklar varuluslararası. Onlarla görüşüyorlar. Bir Arnavut, bir Sırp grupla görüştüler.Benim hayatım hep insanlara iyiliklerle geçti. Çocukluğumdan beri her kesimdeninsana yardım ettim. Cezaevinde bana mektup yazan herkese elektronik kol, bacakyaptırırdım. Siyasi biri mektup yazdı, PKK şeyi, İzmir taraflarında bircezaevindeydi. Çocuklarım gelince ayaklarımın üzerinde çıkmak istiyorum dedi,ayağı yoktu zannediyorum. Doktor arkadaşı yolladım cezaevine, o arkadaşınayağını yaptı. Bizim yanımızdakiler o bunlardan dedi. Kimden olduğu önemlideğil. O adam da ölmedi yaşıyordu, çıkar ortaya söyler. Biz düşmanlarımıza bileböyle mert davrandık, ulan kahpesiniz siz. Adam değilsiniz ulan siz. Bunlar birekip kurmuşlar, harp sanatı, beni etki altına almak içim 'PKK senin yaptığışeyi beğendi' diyorlar. Siz manyak mısınız ben Sülüman’ın doktoruyum, doktorSedat. Ben bunu yer miyim.

 

“SAYIN YILDIRIM BIRAK OĞLUN KONUŞSUN”

Sayın Başbakan (Binali Yıldırım)...Senin oğlunu korumana gerek yok ki. 15 senede kaç milyar dolarlık servetyapmış. Sadece Hollanda ayağını biliyoruz. Hollanda devleti açıkladı diye...Senin çocuğun gerizekalı mı bırak o konuşsun.

 

“BEN KİMSEYE 10 BİN DOLAR VERMEDİM AMA DAHABÜYÜK PARALAR YOLLADIM”

 

Benim 10 bin dolar yolladığım birmilletvekili yok ama daha çok yolladıklarım var. Bana 10 bin doları nasılyakıştırdınız. Ben aç, açıkta kalırım yine herkesten fazla veririm. Hanidiyorlar ya bunu açıkla diye. Ben kimseye 10 bin dolar vermedim ama daha büyükparalar yolladım. Çanta çanta.  ŞimdiMetin Külünk'ten konuşacağız, Metin ağabeyden. Metin abi beni telefondan aradı,Biden beni Erdoğan'a karşı (ABD Başkanı Biden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındayapılacak görüşme)... Ya dedim abi ne diyorsun sen, Biden işi gücü bırakmışSedat Peker'i mi bekliyor, hepten delirdik, vallahi delirdiler. Adamlar dünyayıyönetiyor, onun devlet başkanı Sedat Peker'i mi bilecek. Benim kendi meselemvar. Beni sakinleştirdi, konuştu konuştu. Sonra benim yanımdan ayrıldı. Beniitibarsızlaştırmak için kurulan mafyalar var, tecavüz hikayelerini kurgulayanpuştlar var ya, onlar var, vekiller var, devletten adamlar var. Özel adamlarıama fındık kadar beyinleri var. O yüzden Metin ağabeyi konuşacağız. Beni toldabırakanı rezil edeceğim, ha Metin ağabeyi rezil etmeyeceğim, ne yaşadık onuanlatacağım.

 

“AK PARTİ'NİN SEÇİMDE DAĞITTIĞI KAHVELERBENİMDİ”

Bana pislik mafya diyorlar ya, AKParti'nin seçim zamanı dağıttığı kahveler var ya, seçim zamanı. Hepiniziçtiniz, Tarihi Beyoğlu Kurukahvecisi, benimdi o, hani ben pislik mafyaydım.Ulan onlarca milyon liralık kahveyi benden siz alıp dağıtmadınız mı her yerde.Lan bir lira mı verdiniz, verdiyseniz hani fatura. Lan size yazıklar olsun.  Metin ağabeyle, Ömer Külünk diye bir yakınıvar mesela, nasıl ilişkimiz onu anlatayım. 'Tefeciler benim yeğenimin yerinialmış, o zamanın parası bugünün 1,5 milyon lirası, tefecilerle bir konuşsan şeyyapsa" dedi. Ya dedim Metin ağabey, ben ismimi unutturmaya çalışıyorum, oonu arayacak, o onu arayacak sanki ben tahsilat yapıyormuşum gibi. Dedim ağabeykaç para ben vereyim. O konuda ismi geçen bir iki işadamı arkadaş var, bizödeyelim dedik. İş para ödemeye gelince bir tek ben ödedim, tapuyu aldıkverdik. Biz para verdik mi böyle veririz. Almanya'daki o dernekler var ya, ricaederdi 'para yollar mısın' diye, el altından onlara para yollardım. Ama öyleher ay giden 10 bin yok, seçim zamanı geldiğinde arabasına para bırakırdım. Yaşimdi ben böyle deyince bizim diğer milletvekili tanıdıklar, lan bizi de, lanoğlum biz kimseyi söylemeyiz. Ama Biden miden gel film yap, sonra beni karalamakampanyasına abilik yap. İstesem gömmek için evet verdim derdim ama 10 bindeğil çok daha fazlasını verdim.

 

DEMİRÖREN 750 MİLYON DOLARI DA ÖDEMEDİ”

Biz gazeteyi, Hürriyet'i bastık. AydınDoğan kargaşalardan korktu verdi gazeteyi. 750 milyon dolara verdi hepsini.Aslından bir tanesi o kadar ederdi. Bu 750 milyon doları Ziraat Bankası verdi.Bu 750 milyon doları ödemedi. Ana parayıda, faizinide ödemedi.  O sene 10 milyon tane bu ülkede çiftçi var,bütün hepsine verdikleri kredi ancak o kadar. Çiftçiyi kredisini ödemeyincetraktörünü haczediyorlar. Bizim Kanal D’yi haczeden duydunuz mu? Parasız malolur mu? Faizini ödemediler

 

Tabii şimdi bu 750 milyon dolarınödenmesi için, ülkede para yok, nasıl olsun. Bunu ödetmek için hemen baskıkurun diyorlar.  Kemerburgaz’da Göktürkdenen yerde Kemer Country diye bir yer var. Orada bir arsa belirlediler, buyavrunun üzerine yapacaklar. TV filan onların değil, emanetçi. Serhat’la Beratyönetiyor. Sabah grubu da aynı. Kişiliksiz zenginlerin üzerine yapıyorlarsadece" Kemer Country’deki yeri imara açacaklar. O arsa kimin yine halkın.İmara açınca tarla olarak verecekler Süleyman’ın var ya Ankara’daki akrabası oişleri yapıyor. Hop bir imar artışı 10 milyonluk yer 1 milyarlık oluyor.Üzerine kulübe koyamadığın yere 100 katlı binalar dikiyorsun. Artık siz dealıştınız, dinliyorsunuz ya, benim anlattıklarım masal değil.  Demirören aldığı parayı vermiş mi Ziraat’esorun. Kanal D’nin, CNN Türk’ün, Hürriyet’in, Milliyet’in sahibi sizsiniz.  Kemerburgaz’da imara açılmak için üzerindeçalışma yapılan bölüm var mı var. Ben söylüyorum size.

 

VEYİS ATEŞ İDDİALARI

O gün tartışma olurken (Habertürkyayını) Erdal Aras arıyor. Benim eski sağ kolum. Veysi’nin kendi ceptelefonundan Erdal Aras’ın cep telefonu, ara verdiler ya, orada arıyor, o datanıyor Reis’i ben de, sen de tanıyorsun, niye söylemiyorsun. Onun çünkü işivar. Onun işi İsmail Saymaz’ı bloklamak. Gazeteci ya, konuşuyor, aradakiyakınlıklarına bak. Erdal’la bu kadar yakınlar. Bu Veysi Erdal’ın yardımcısı,benim sağ kolum.

"Biz bu Veysi ile oturduk 6-7saat Pucca’da oturduk, yemek yedik. Siz çok anlatıldığı gibi değilmişsiniz,entelektüel, bilgili bir insanmışsınız dedi. Bak buna hiç gıcıklığım yoktu,sarmayacaktım, bloke etti ya. Bitti artık, hiçbir şansı yok. Kayıt var Veysi.

Sağlık Bakanlığı’ndaki hikâyenianlatmayacağım. Para konusunda biriyle ters düştün ya, onun ailesi benimsevdiğim bir aile. Şimdi seni patlatınca onu da patlatacağım. SağlıkBakanlığı’nda sorun yaşadınız ya onunla, parayı sen aldın. Siz ne pislikinsanlarsınız. Utanmadan TV’lere gidip şu hırsıza operasyon yapıldı diyorsunuz.İnsanlar güvenip sizi dinliyorlar. Bir ulusu manipüle ediyorsunuz, hırsız.

 

SEZGİN BARAN KORKMAZ VE SÜLEYMAN SOYLUİDDİALARI

Bodrum’da Paramount otel var, sahibikim, Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de ABD’de de aranıyor. SezginBaran Korkmaz’ın otelinde kimler var? Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toplu,Ankara hani İçişleri Bakanlığı’nın koyduğu yasakları kaldıran makam var ya o.Bu adam o kadar rahat bir adam ki 0 (BMW) X5 ile görevine gidip geliyor. Devletbunlara Opel, Passat veriyor. Artık sınırları aşmışlar, güç zehirlemesi böylebir şey. Her yer onlarda, yapılanmayı biliyor, Tayyip Abi niye alamıyor bunu?Onu da anlatacağım.

"Başka, bunun eski koruması,kendi korumasıydı, onu koruma dair başkanı yaptı. Kim, Ekrem Güler, kimSilivri'deki genç emniyet müdürünün intihar etmesine neden olan canavar hain,bunalıma soktu, kafasına sıktı. Veysi Ateş, tatil ekibinde. Bunlar tatili debirlikte yapıyorlar, kesmeyi de birlikte yapıyorlar. Resul olaya sonradan dahilolacak, bunlar tatil ekibi. Bir de Muğla Emniyet Müdürü, Marina vardı ya, el konulan,şimdi de otele el koyuyorlar. Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de demişti,sendeki belgeler benim şirketim ama bende yok demişti, bende var kardeşim.Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyününtamamı bende, hangi hakimler savcılar. Siz aranan adamın otelinde ne işinizvar? Hani lan faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, lansizin maaşınız kaç para, hani fatura.

Koruma daire başkanını neden yapıyorbiliyor musunuz, en önemli adamların yanına adam veriyorlar, polislerini koydu.Kıbrıs'taki adam kayıt yapıyordu ya, bu da polislere yaptırdı.

Ekrem'i Emniyet'ten ayırdı, İşBankası'na soktu, emniyet müdürünün İş Bankası'nda ne işi olur? Parasınıödeyemeyen, İş Bankası'na kalanlar var ya, büyük oteller, arsalar var ya, orayaoperasyon. İş Bankası’nın yönetiminin de aynı şekilde FETÖ soruşturması var,CİMER’e bir mektup, savcılıktan bir kâğıt gösteriyorlar terörle mücadeleden.Adamın aklı çıkıyor. Adamı köle ettiler.

Koskoca MASAK Başkanı’nı kendine köleyaptı, Sadık Soylu köle gibi kullanıyor. Bunlar var ya FETÖ’nün yanında leblebiçekirdek.

Bunlar yüzünden insanların osoruşturmalara inancı kalmadı, yeni nesil inanmıyor FETÖ soruşturmaları.  Süleyman'ı kimse alamıyor. Tayyip abiye dedimbuda bunları diye, döndü bana ajan dedi. Ben kötü bir şey mi söyledim. Daha daçıkacak. Hemen kursaydınız ya soruşturma komisyonunu bütün hepsi araştırılsın.

Veysi, senin kayıtlar da çıkacakVeysi...

Bu Rasim Ozan Kütahyalı var ya, o dabizim Paramount Otel ekibinden.

5 Aralık Resul Holoğlu, OrganizeSuçlardan Sorumlu Emniyet Müdür yardımcısı telefon açıyor Sezgin BaranKorkmaz'a. Bu adamı arıyor, İçişleri Bakanlığı'na çağırıyor. Saat 10.30, 12.30çıkış. Sezgin Baran Korkmaz 45 milyon dolar bir iş adamından alacağı var.Süleyman buna 'Senin hakkında tahkikat yapıldı, yurt dışına çık. Yukarının haberivar, bu parayı da sil, sorun çıkacak' diyor. Yukarısı da Tayyip abi.Amerika'dan da büyük para gelmiş diye herkes biliyor ya.. Bütün kayıtlarçıkacak. Sezgin Baran Korkmaz, 6 Aralık'ta yurtdışına gidiyor. İçişleri Bakanı,Organize Suçlar Daire Başkanı'nı telefonla arayıp, hakkında 6 aydır dosyahazırlanan adamı İçişleri Bakanlığı'na çağırıyor ve görüşüyor ve yurtdışınaçıkmasını söylüyor. Bu 45 milyonu kabul etti ya Sezgin Baran, ne yapsın devletvar karşısında. Oteli de istediler. Böyle bir namussuzluk olur mu? Sizmuhaliflere baskıyı kuracaksınız, 5 Aralık'ta Sezgin Baran Korkmaz İçişleriBakanlığı'na geldi mi kamera kayıtlarını çıkarın. 6 Aralık'ta yurtdışına çıkmışmı? Sezgin Baran Korkmaz bakıyor her şey elden gidecek, dönmüyor. 28 Aralık'taoperasyon yapıyorlar. 29 Aralık da 45 milyon doların ödenme günü, haciz olacako gün. Karısını gözaltına alıyorlar. Bu Veysi.. Ben olayı toparlayayım diyearayan da bu Veysi. Aranan adamın oteline gidip kalıyorsun, onbinlerce,yüzbinlerce euro hesap hiçbiriniz ödemiyorsunuz sonra adamı gasp ediyorsunuz.Mehmet Ağar'dan öğrenmiş bu taktiği. Siz bu adamın arkadaşı değil misiniz?İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı izin vermiyor, Cumhurbaşkanına gidiyor,haberiniz varmış. Haberim yok diyor. Hangi savcı hangi hakim kaldı hepsininlistesi bende.

İstanbul Başsavcısı izin vermiyor,Cumhurbaşkanı’na gidiyor. Sizin haberiniz varmış, o da diyor ki haberim yok.Kanun neyi yapıyorsa onu yap diyor. İçişleri Bakanı’yla görüşmesi Yüce Divan’ayeter.  Sezgin Baran Korkmaz, adayı terk edersin,dik duracağız, sakın. Hangi savcı kaldı listesi bende.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aracı çalan şahıs ile aracı sattığı şahıs tutuklandı
Aracı çalan şahıs ile aracı sattığı şahıs tutuklandı
“Test sayılarının artmasıyla vaka tespitleri de arttı”
“Test sayılarının artmasıyla vaka tespitleri de arttı”