Ölümlü Kaza

Ölümlü Kaza

Girne-Tatlısu Anayolu üzerinde 1 Kasım 2021 tarihinde meydana gelen feci trafik kazasında ağır yaralanan Emre Genç’in önceki gün yaşamını yitirmesi sonucu araç sürücüsü Ertuğrul Genç dün mahkemeye çıkarıldı

Editor: YeniBakış Editör
30 Kasım 2021 - 16:38
Reklam

Teminata bağlandı

 Girne-Tatlısu Anayolu üzerinde 1 Kasım 2021 tarihinde meydana gelen feci trafik kazasında ağır yaralanan ve Lefkoşa Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisinde tedavi gören 21 yaşındaki Emre Genç’in önceki gün yaşamını yitirmesi sonucu NT 460 plakalı araç sürücüsü Ertuğrul Genç dün Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarıldı. Dün yargıç huzuruna çıkarılan zanlı Ertuğrul Genç tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

 Emre Genç daha fazla hayata tutunamadı

Meselenin soruşturmasını yürüten Polis Çavuşu Hazar Aşçıoğlu, zanlı Ertuğrul Genç’in 1 Kasım 2021 tarihinde Girne-Tatlısu Anayolu üzerinde yönetimindeki NT 460 plakalı salon araç ile Tatlısu istikametinden Kaplıca istikametine doğru seyredip yolun sağa virajlanan kısmına geldiğinde süratini salim bir hadde düşürmeyip dikkatsizce viraja girmesi sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek kontrolsüzce yolun solundan yoldan çıkıp yol kenarında bulunan beton su akarına çarptığını ve çarpmaya müteakip kontrolsüzce yoluna devam edip demir bariyere çarptığını açıkladı. Kaza sonucu araç sürücüsü zanlı Ertuğrul Genç ve aynı araçta yolcu olarak bulunan Tolgahan Demir ile Emre Genç’in yaralandığını belirten Aşçıoğlu, yaralıların Mağusa Devlet Hastanesine kaldırıldıklarını anımsattı. Aşçıoğlu, kazada ağır şekilde yaralanan Emre Genç’in, bilincinin kapalı ve kafatası kemiğinin kırılması nedeniyle, Lefkoşa Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek Yoğun Bakım Servisinde tedavi altına alındığını, hafif şekilde yaralanan Tolgahan Demir ve zanlı Ertuğrul Genç’in ise tedavilerinin ardından taburcu olduklarını kaydetti. Zanlı Ertuğrul Genç’in 1 Kasım 2021 tarihinde Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılarak aleyhinde 3 günlük tutukluluk süresi temin edildiğini söyleyen Aşçıoğlu, 4 Kasım 2021 tarihinde ise “Dikkatsiz sürüş”, “Tehlikeli sürüş” ve “Herhangi bir viraja geldiğinde süratini salim hadde indirmeme” suçlarından teminata bağlandığını anımsattı. Aşçıoğlu, kazada ağır yaralanan ve Lefkoşa Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisinde tedavi görmekte olan Emre Genç’in 28 Kasım 2021 tarihinde vefat ettiğini açıklayarak, 29 Kasım 2021 tarihinde yapılan otopside Emre Genç’in kesin ölüm nedeninin trafik kazasına bağlı kafa kemiği kırıkları ve gelişen komplikasyonlar sonucu olduğunun tespit edildiğini kaydetti. Aşçıoğlu, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Tutuksuz yargılanacak

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Mine Gündüz, zanlı Ertuğrul Genç’in kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 15 bin TL nakdi teminat ödemesine ve 2 KKTC vatandaşının 90’ar bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yine Döveç yine rüşvet!
Yine Döveç yine rüşvet!
Sanal Bet baronlarına oturma izni!
Sanal Bet baronlarına oturma izni!