Pansiyondaki 3 kaçak tutuklandı

Pansiyondaki 3 kaçak tutuklandı

Lefkoşa’da bir pansiyonda yapılan kontrolde ülkede yasal olarak bulunmadıkları tespit edilen zanlılar Recene Tuble, Manjit Singh ve Muhammed Danyal Shabir tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Editor: Huseyin1 Erdamar
23 Aralık 2018 - 09:50
Reklam

Evrim KAMALI

Lefkoşa’da bir pansiyonda yapılan kontrolde ülkede yasal olarak bulunmadıkları tespit edilen zanlılar Recene Tuble, Manjit Singh ve Muhammed Danyal Shabir tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

MAhkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Okan Günel olayla ilgili bulguları aktardı. Günel huzurda bulunan zanlılar Recene Tuble, Manjit Singh ve Muhammed Danyal Shabir’in 21 Aralık tarihinde saat 22.15'de Abdi Çavuş Sokak bulunan ve Ali Kansu'ya ait pansiyonda yapılan kontrolede ülkede kaçak olarak bulunduklarının tespit edilmesi üzerine tutuklandıklarını söyledi. Polis zanlı Singh’in 40 gün turist vizesi ile Ledra Palas Kara giriş kapısında KKTC'ye giriş yaptığını ancak vize süresi sona ermesine rağmen KKTC de izinsiz ikamet ettiğinin tespit edildiğini söyledi. Polis diğer zanlılar Muhammed Danyal Shabir  ve Recene Tuble’nin ise ülkede çalışma izinlerinin iptal edildiğini ve ülkede yasal bağları kalmasına rağmen kaçak olarak ikamet ettiklerini belirtti. Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini ve zanlıların tahkikatın salimen yürütüle bilmesi için ilk etapda 3 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

3 gün poliste tutuklu kalacaklar

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Vedia Berkut Barkın zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“YDP GENEL BAŞKANI VE ONA OY VERENLER BU İŞ YERİNE GİREMEZ”
“YDP GENEL BAŞKANI VE ONA OY VERENLER BU İŞ YERİNE GİREMEZ”
Destek ödemeleri yapıldı
Destek ödemeleri yapıldı