’Paşa’ kütüphanenin maskotu oldu

'Paşa' kütüphanenin maskotu oldu

Sevimli kedi 'Paşa' yaşadığı Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kütüphanesi’nde, kütüphanenin maskotu oldu.

Editor: Yeni Bakış Web Editör 2
09 Temmuz 2018 - 13:18 - Güncelleme: 09 Temmuz 2018 - 14:11

Amerika'da bir kütüphanede yaşayan ve öyküsüyle ilgi gören kedi Dewey'in benzeri bir hayat yaşayan kedi 'Paşa' Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kütüphanesi’nde yaşıyor. Paşa kısa sürede kütüphanenin maskotu oldu. 

6 ay önce kütüphaneye sığınan kedi, hem kendisine sahip çıkan çalışanların hem de ziyaretçilerin kısa sürede ilgi odağı oldu. 'Paşa' ismi verilen kedi, günün büyük kısmını kütüphanenin salonunda geçirirken en çok raflardaki kitapların arasına saklanmayı seviyor. Sahibinden eğitimli olan kedi tuvalet, yemek ve su ihtiyacını ise kendine ayrılan yerlerde gideriyor. Ders çalışan gençlerin molalarında onlara eşlik eden sevimli kedi zaman zaman sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda da yerini alıyor.

Paşa’nın Bağcılar’da yaşadığı hayat ise Amerika’da bir kütüphanede yaşayan kedi Dewey’i akıllara getiriyor. Paşa’yla benzer bir hayatı yaşayan Dewey’in öyküsünü kaleme alan Vicki Myron’un kitabı yayınlandığı ilk günde büyük ilgi görmüştü


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pilli: 1532 test yapıldı, 2 yeni pozitif vaka
Pilli: 1532 test yapıldı, 2 yeni pozitif vaka
Güney'de 5 yeni vaka
Güney'de 5 yeni vaka