Pile’de Kuzey’e geçişler başladı

Pile’de Kuzey’e geçişler başladı

Pile Köyü’nden Kuzey’e geçişler başladı. Gidiş ve dönüşler ise Pazartesi günü başlıyor

Editor: Yeni Bakış Web Editör 2
05 Haziran 2020 - 04:55

Yeni Bakış’a konuşan Pile Köyü Muhtarı Veysel Güden, Kuzey ile ilgili sorunun ortadan kalktığını ve geçişlerin başladığını belirterek, gidiş ve dönüşlerin ise  8 Haziran’da başlamasına yönelik çalışmaların tamamlandığını söyledi.Yeni Bakış 


1974 Barış Harekatı sonrası sınırlar çizildikten sonra Pile Köyü’nde yaşam süren Kıbrıslı Türkler, Kuzey’e gidip gelirken sürekli olarak zorluklarla karşılaşıyorlar. 

Bugün ise gelinen süreçte ortaya çıkan koronavirüs krizi nedeniyle Kıbrıslı Türkler yaklaşık 3 aydır Kuzeye geçemedi. Özelde çalışan ve işletmecilik yapan Pile’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin test sonuçları önceki gün negatif olarak açıklanmasının ardından  Pilelilerin geçişi dün itibarıyla başladı. 

Yeni Bakış’a konuşan Pile Köyü Muhtarı Veysel Güden, Kuzey ile ilgili sorunun ortadan kalktığını ve geçişlerin başladığını belirterek, gidiş ve dönüşlerin ise  8 Haziran’da başlamasına yönelik çalışmaların tamamlandığını söyledi. 

Güden, dün itibariyle Kuzeye geçmek isteyenler geçmeye başladı, ancak geri dönüşlerinin Pazartesi günü olması yönünde Bakanlığın onayı olduğunu kaydetti.

 Güden, 8 Haziran Pazartesi gününden itibaren testi yapılanların işine gidip gelebileceğini söyledi. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Her yıl yenileri geliyor
Her yıl yenileri geliyor
İkinci dalgaya hazır değiliz
İkinci dalgaya hazır değiliz