“Virüsün yayılma hızı yavaşladı”

“Virüsün yayılma hızı yavaşladı”

Robert Koch Enstitüsü koronavirüs vakalarına ilişkin son durum açıklamasında, cumartesi günkü ölü sayısının bir hata sonucu 47 olarak açıklandığını belirtti

Editor: Yeni Bakış Web Editör 2
23 Mart 2020 - 05:00

Robert Koch Enstitüsü koronavirüs vakalarına ilişkin son durum açıklamasında, cumartesi günkü ölü sayısının bir hata sonucu 47 olarak açıklandığını belirtti. Almanya'da yeni tip koronavirüsün (Covid-19) yayılma hızının yavaşladığı bildirildi. DW Türkçe’nin aktardığı bilgiye göre Almanya’daki Robert Koch Enstitüsü cumartesi günü vaka sayısındaki artışın 2 bin 705, pazar günü ise 1948 olarak tespit edildiğini açıkladı. Robert Koch Enstitüsü Almanya’da yeni tip koronavirüsün yayılmasının ve ölümlerin hızının yavaşladığını açıkladı. Enstitü tarafından bugün günü yapılan açıklamada, Almanya’da 18 bin 610 hastanın tespit edildiği ve bunun bir önceki güne göre 1948 daha fazla olduğu belirtildi. Cumartesi günü ise tespit edilen yeni vaka sayısı bir önceki güne göre 2 bin 705 daha fazla olmuştu.


Enstitü ölü sayısını güncelledi: 47 ölü bir hata sonucu açıklandı

Enstitü, koronavirüs kaynaklı ölüm vakalarının sayısını da 55 olarak açıkladı. Cumartesi günü ise can kaybı bir önceki güne göre 15 artarak 46’ya yükselmişti. 

Enstitü bir hata sonucu cumartesi günü ölü sayısının 47 olarak açıklandığını duyurdu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“3 kurumun maaş kesintileri gelecek hafta iade edilecek”
“3 kurumun maaş kesintileri gelecek hafta iade edilecek”
“Bu süreçte 2 temel  düşman var”
“Bu süreçte 2 temel düşman var”