Protokol imzalandı

Protokol imzalandı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı ile Kıbrıs İşitme Konuşma Engelliler Vakfı (KİKEV) arasında işaret dili eğitimi verilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı

Editor: Yeni Bakış Editör 2
03 Aralık 2019 - 07:20

2018-2019 dönemindeki kurslarda 43 kişinin başarı göstererek bakanlık onaylı işaret dili eğitim sertifikası almaya hak kazandığı da açıklandı. 
KİKEV’den verilen bilgiye göre, protokole Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi Müdürü Cengiz Topel Uzun ile KİKEV Başkanı Bahire Doğru imza koydu. 
Bakanlık onaylı verilecek işaret dili eğitimleriyle toplumda işaret dili bilenlerin sayısının artırılması, işitme engellilerin iletişim problemlerinin giderilmesi amaçlanıyor. 
KİKEV Başkanı Bahire Doğru, konuyla ilgili açıklamasında protokolün yenilenmesinin kendilerini mutlu ettiğini, 2018-2019 döneminde açılan kurslarda 43 kişinin başarı göstererek bakanlık onaylı işaret dili eğitim sertifikası almaya hak kazandığını söyledi. 
Doğru, açılacak yeni kurslar ile bu sayının artacağını belirtti. Ayrıca, tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler günü’nü kutlayan KİKEV Başkanı Doğru, bu özel günlerin sadece farkındalık günü olması yerine bugünkü gibi çözüm odaklı olmasını temenni etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Unutkanlığımızın  kurbanıyız!”
“Unutkanlığımızın kurbanıyız!”
Yollar su altında kaldı
Yollar su altında kaldı