Yunanistan-Güney Kıbrıs feribot seferleri askıda

Yunanistan-Güney Kıbrıs feribot seferleri askıda

Güney Kıbrıs’ta son birkaç gün içerisinde katlanarak artış gösteren koronavirüsü vakalarının, ekonomiye de darbe vuracağı bildirildi

Editor: Yeni Bakış Web Editör 2
16 Mart 2020 - 06:50

Güney Kıbrıs’ta son birkaç gün içerisinde katlanarak artış gösteren Korona virüsü vakalarının, ekonomiye de darbe vuracağı bildirildi.Alithia gazetesi, dünya genelinde, denizcilik, hava taşımacılığı, taşınmaz satışları, finans şirketleri, ilaç sanayii, elektronik ticaret gibi alanlarda Korona virüsü salgını nedeniyle oluşacak etkilerin, Rum ekonomisi üzerinde de baskı yaratacağını yazdı. 

Gazete, Rum Turizm Müsteşarı SavvasPerdios’un geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, turizm sektörüyle ilgili kötü bir sezonun kendilerini beklediğini ve daha önceki krizlerde turizmin ekonomiyi desteklediğini; ancak bu sefer bizzat desteğe ihtiyacı olacağını söylediğini kaydetti. 

Salgın çıkmadan önce önümüzdeki sezonla ilgili oldukça umutlu olduklarını ifade eden Perdios, ne yazık ki bu umutlarının tükendiğini ve Mart-Nisan-Mayıs aylarının “çok zor aylar olacağını” belirtti.


Virüs Yunanistan-Güney Kıbrıs feribot seferlerini de vurdu

Gazete, bir başka haberinde ise, Güney Kıbrıs ile Yunanistan arasında başlatılması planlanan feribot seferlerinin, salgın nedeniyle askıya alındığını yazdı. 

Haberde, bu yaz başlatılması planlanan seferlerin, 2021 yazına ertelendiği duyuruldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Toprağın altındayım ama nefes alıyorum"
Dövizin ateşi sönmüyor!
Dövizin ateşi sönmüyor!