Sahil Güvenlik ve polis ekipleri tarafından ortak operasyon

Sahil Güvenlik ve polis ekipleri tarafından ortak operasyon

Küçük Erenköy sahilinde Sahil Güvenlik Komutanlığı ve polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 1’i kadın olmak üzere toplam 18 Suriyeli kaçak göçmen ve kaçak göçmenlerin KKTC’ye girişine yardım eden Serhat Yenigün tutuklandı

Editor: Süperadmin
13 Ekim 2020 - 11:55

Gamze PİR BAYKUR

 

Küçükerenköy sahilinde, Sahil Güvenlik Komutanlığı ile polis ekipleri tarafından ortak operasyon düzenlendi. Sahil Güvenlik Komutanlığı, KKTC karasularında devriyede bulunduğu bir  sırasında, düzensiz göçmen taşıyan bir teknenin KKTC karasularına giriş yapacağı yönünde ihbar aldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri almış oldukları ihbar üzerine polis ekipleri ile koordineli olarak operasyon gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen operasyonda 1’i kadın olmak üzere 18 Suriyeli kaçak göçmen ile konu kaçak göçmelerin KKTC’ye girişlerine yardımcı olan Serhat Yenigün tutuklandı. 18 Suriyeli kaçak göçmen karantinaya alınırken, insan kaçakçılığından tutuklanan zanlı Serhat Yenigün ise dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “İnsan kaçakçılığı” ve “Onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’ye giriş yapmak” suçlarıyla ilgili olarak mahkemeye çıkarılan zanlı Yenigün ile karantinada oldukları gerekçesiyle mahkemeye çıkarılamayan 18 Suriyeli kaçak göçmen aleyhinde 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildi.

 

Van araçta tespit edildiler

Meselenin tahkikat memuru Löğmen Yücetürk, Suriye uyruklu 18 kaçak göçmenin 12 Ekim 2020 tarihinde saat 00:05’te Tatlısu’da Küçükerenköy sahilinde henüz tespit edilemeyen tekne ile gelerek zanlı Serhat Yenigün’ün yardımıyla sahile çıktılarını açıkladı. Kaçak göçmenlerin zanlı Serhat Yenigün’ün kullanımında bulunan JS 981 plakalı araç içerisinde tespit edildiğini belirten Yücetürk, kaçak göçmenler ile zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını kaydetti. Yücetürk, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini, kaçak göçmenlere PCR testi yapılacağını ve zanlı Yenigün’ün telefonunda inceleme yapılacağını ifade ederek, kaçak göçmenler ile zanlının 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

Tutuklu kalacaklar

Mağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, zanlı Serhat Yenigün ile Suriye uyruklu 18 kaçak göçmenin tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyük vurgun
Büyük vurgun
Mağusa'nın vampir iş insanı
Mağusa'nın vampir iş insanı