Sahiller çöplük içinde

Sahiller çöplük içinde

Ülkemizde yaşanan kavurucu sıcaklar yüzünden Mağusa halkı plajlara akın ederken sahillerimizde çevre kirliliği yaşanıyor. Hemen hergün plajlarımız sıcaktan bunalan vatandaşlarla dolup taşarken, Mağusa Belediyesi Halk Plajı olan Silver Beach çöplükten geçilmiyor

Editor: Süperadmin
05 Ağustos 2020 - 11:56 - Güncelleme: 11 Ağustos 2020 - 19:33

Gamze PİR BAYKUR

Ülkemizde yaşanan kavurucu sıcaklar yüzünden Mağusa halkı plajlara akın ederken sahillerimizde çevre kirliliği yaşanıyor. Hemen hergün plajlarımız sıcaktan bunalan  vatandaşlarla dolup taşarken, Mağusa Belediyesi Halk Plajı olan Silver Beach çöplükten geçilmiyor. Bazı duyarsız vatandaşlar gün boyunca deniz keyfini yapıp plajdan ayrılırken arkasında çöplerini de bırakıyor. Silver Beach Plajının yanı başında bulunan restoran ve piknik alanı işletmecisi vatandaşın bıraktığıçöpleri toplayıp naylon poşetlerle belediye tarafından alınmak üzere yol kenarına bıraktı. Konu yerde çöplerin uzun zamandır toplanmayarak çöp yığını oluşturduğu gözlemlendi. Diğer taraftan halk plajı olan Silver Beach Plajının girişinde ise yerler çöp içinde. Belediyenin hergün onlarca kişinin akın ettiği halk plajına gerekli ilgiliyi gösteremediği de gözler önüne serildi.

 

Vatandaşçok duyarsız

Mağusa Belediyesi’nin, sorumluluğunda bulanan Silver Beach Plajına gerekli ilgiyi gösteremediği gibi vatandaşların da sahillere ve çevreye karşı oldukça duyarsız olduğu görüldü. Halk Plajının yaklaşık 300 metre ilerisinde bulunan sahil de çöplükten geçilmiyor. Hem denize girmek hem de piknik yapmak için halk plajının yanındaki sahili tercih eden bazı vatandaşlar günün sonunda çöplerini toplamak yerine arkalarında sahilin içine bırakıp gidiyor. Çöplerin arasında içki şişesinden çocuk bezine kadar herşey bulunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Federasyon" Türk tarafinin tezidir
Tavan başlarına yıkılıyor
Tavan başlarına yıkılıyor