Satrançta son hamlelere Güzelyurt’ta yapılacak

Satrançta son hamlelere Güzelyurt’ta yapılacak

Editor: Süperadmin
18 Aralık 2020 - 11:39
Reklam

FM Yamaç Samani’nin lider olduğu 2020 KKTC Genel Satranç Şampiyonası, Güzelyurt’ta oynanacak son ayak (7. ve 8. Tur) karşılaşmaları ile sona erecek

2020 KKTC Genel Satranç Şampiyonası’nın, merhum öğretmen, sendikacı, gazeteci-yazar Arif Hasan Tahsin’in 8. Ölüm yıldönümü nedeniyle anısına düzenlenen ikinci ayağı sonunda FM Yamaç Samani, en yakın rakibinin önünde yarım puan farkla liderliğe yerleşmişti.

Türkiye İş Bankası’nın ana sponsorluğunda, KTÖS, Arif Hasan Tahsin Tarih ve Kültür Vakfı ve KTOEÖS’ün katkılarıyla 3 ayak ve 8 tur üzerinden düzenlenen şampiyonanın ikinci ayağı ile geride kalan 6 tur sonunda 5,5 puanla FM Yamaç Samani lider olarak ilerlerken hemen ardından 5 puanla Mustafa Sakallı ile 4,5’er puanla FM Hüseyin Can Ağdelen, Kemal Yıldırım ve Ahmet Paşa sıralamada ilk 5’te yer alıyorlar.

2020 KKTC Genel Satranç Şampiyonası, Güzelyurt’ta Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nde 19-20 Aralık tarihlerinde oynanacak son ayak (7. ve 8. Tur) karşılaşmaları ile sona erecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KASTEN YAKTIKLARI İDDİA EDİLİYOR
KASTEN YAKTIKLARI İDDİA EDİLİYOR
İKİSİNİ DE KAPATINIZ!
İKİSİNİ DE KAPATINIZ!