Sedat Peker Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili Mehmet Ağar’ı işaret...

Sedat Peker Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili Mehmet Ağar'ı işaret etti

Editor: YeniBakış Editör
06 Mayıs 2021 - 15:46 - Güncelleme: 06 Mayıs 2021 - 16:02
Reklam

Organizesuç örgütü lideri Sedat Peker, yayınladığı yeni videoda eski İçişleri BakanıMehmet Ağar ve Turkuvaz Medyanın sahibi Serhat Albayrak’la ilgili iddialardabulundu. Peker, 6 Temmuz 1996’da Kıbrıs’ta evinin önünde vurularak öldürülengazeteci Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili Mehmet Ağar’ı işaret etti. Peker,“İntikamı sevmem ama ödeşmek adettendir” dedi.

Yurtdışında bulunan Sedat Peker, kendisinin de aralarında olduğu 63 şüpheliyeyönelik ‘organize suç örgütü yöneticisi ve üyesi olmak’ suçlamasıyla 5 ilde 121adrese yapılan operasyon sonrası yayınladığı yeni videoda Mehmet Ağar’la ilgiliyeni açıklamalar yaptı.

YouTubekanalından yayınladığı yeni videoda Peker, “Kıymetli dostlarım, Mehmet Ağar vePelikancılara karşı bu videoda anlattığım bütün her şey delilli ve ispatlıdır.Eskilerin söylediği gibi “İntikamı sevmem ancak ödeşmek adettendir” ifadelerinikullandı.

 “Mehmet Ağar ve Pelikancıların gerçek yüzü(Ödeşmek Adettendir)” videosunda Peker, önceki açıklamasında masasında yer alanMario Puzo’nun Omerta adlı kitabıyla mesaj verdiği yorumlarını doğruladı.Mafyada ‘suskunluk yasası’ olarak adlandırılan Omerta’ya göre polise konuşan,muhbirlik yapan mafya üyesi ölümle cezalandırılıyor. Peker, masasındaki kitaplailgili “Bir niyetle o kitapları oraya koydum. Meraklı olanlar onu düşünsünyorumlasın diye. Veya başka bir obje” dedi.

Yurtdışınakaçması sonrası kendisine yönelik operasyonlara dikkat çeken Sedat Peker, “Beniküçültmek asla mümkün değildir. Aslanın inine giriyorsan parçalanmayı gözealacaksın. Eş zamanlı operasyonla daha beni Türkiye’ye getiremediler. Şu andada uğraşıyorsunuz. Hepsinin farkındayım” ifadesini kullandı.

 

SERHAT ALBAYRAK’INGÖZÜNE BAK

EskiHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ağabeyi Serhat Albayrak’ın başındaolduğu Turkuvaz Medya’nın kendisine yapılan operasyonda yer aldığını savunanPeker, bir yakınının Serhat Albayrak ile görüştüğünü açıkladı. Peker, şunlarısöyledi: “Bir tane akrabam var ona dedim ki: ‘Sen bakan beyin abisinibiliyorsun. Turkuvaz Medya’nın başında Serhat Albayrak. Kendisiyle bir konuş.Onların organize ettiğini söylüyor. Bir konuş. Ama lütfen gözüne bak. Samimiyetgözdedir. Gidip kendisiyle muhabbet ederken ‘Bizim kendisine hiçbirdüşmanlığımız yok. Bizim cenah da onu sever’ diyor. Sabahın 5’inde polislergelmiş ATV orada.”

 

AĞAR ENGELLİYOR EMİRSARIGÜL’ÜN ŞOFÖRÜ CEZAEVİNE GİDİYOR

MehmetAğar’ın oğlu AKP Milletvekili Tolga Ağar’ın İstanbul’da karıştığı silahlı birolayı da anlatan Peker, şöyle konuştu: “Nusret diye bir kardeşimiz var etçi.Konunun diğer kahramanı Mehmet Ağar Bey’in oğlu Tolga Ağar. Yanında kızarkadaşı, Emir Sarıgül’ün evine geliyorlar Beykoz Konakları’nda. Onun bir altsokağında da Mehmet Ağar Bey’in evi var. Ağar’ın yanında da Sezgin BaranKorkmaz var. Sarıgül’ün evinde birlikte kokain içiyorlar. Tolga Ağar Nusret’etelefon ediyor, “Akıllı ol” diyor. Nusret de küfür etmeye başlıyor. ArdındanTolga Ağar öfkelenerek ateş ediyor. Sesi duyan Mustafa Sarıgül ve Sezgin BaranKorkmaz yukarı geliyorlar. Sarıgül “Gereğini yapın” diyor. O gün orada ayrıcaİl Emniyet Müdür Yardımcısı Cevdet Hürol var. Sururi Saydam, Beykoz’dan sorumluEmniyet Müdür Yardımcısı. Sunay Balıklıkaya, C Bölge Müdürü, şu an emekli. Bumüdürlerimiz de orada. İl Emniyet Müdürü işlem yapacağız diyor. Mehmet Ağar veTolga Ağar engelliyor. Sonucunda Emir Sarıgül’ün şoförüne tek el ateşettiriliyor ve arkadaş cezaevine gidiyor.”

 

TOLGA AĞAR’I ŞİKAYETEDEN GARİPCAĞIZ ÖLDÜ HERKES BİLİYOR

TolgaAğar’ın Elazığ’daki evine gittikten bir gün sonra ölü bulunan gazeteci veüniversite öğrencisi Yeldana Kaharman ölümüyle ilgili iddiayı da gündemegetiren Peker, “Tolga Ağar’ın bir kız arkadaşı var Kırgız ya da Kazak uyruklu.Kızcağız jandarmaya gidiyor, Tolga Ağar bana tecavüz etti diye. Kız şikayetediyor. Daha sonra kızı helikopterle aldırıyorlar. Kız ertesi gün ölübulunuyor. Orada bir garipcağız öldü, herkes biliyor kimse sesini açmıyor”dedi.

 

DEVLET DERİNDEVLETÇİLİK OYNAYANLARIN OYUNUNA GELMEZ

Evinenarkotik polisinin de gelmesine tepki gösterirken, Türkiye’deki uyuşturucuticaretiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yapan Peker, şöyle konuştu: “Bir kereuyuşturucu sattıysam ve para kazandıysam ben dünyanın en şerefsiz insanıyım.Uyuşturucunun nerede olduğunu herkes biliyor. Dünyada en çok uyuşturucukullanılan ikinci il İstanbul. Üçüncü il Adana. Kolombiya’da Türkiye’yegönderilecek 4 ton 900 kilo kokain ele geçirildi. Türkiye’de bunu teslimalacaklara hiçbir operasyon yapılmadı. Bu adam kaç tane uyuşturucu satıcısınınöldürülmesinden yargılandı biliyor musunuz. İmanlı nesil yetiştirecektik,uyuşturucu bağımlısı nesiller yetiştirdik. Devlet derin devletçilikoynayanların oyununa gelmez. Bu uyuşturucunun geldiği yer belli. Sahibi MehmetAğar.”

 

MÜBARİZ’İ FETÖ’CÜ DİYEİÇERİ ATTIRIP MALLARINI ALDIN

MehmetAğar ve Palmali Holding sahibi iş insanı Mübariz Mansimov’un arasındageçenlerle ilgili de konuşan Peker, “Sen de tek cezaevinde yatmadın mı?Korumaların seninle beraber yatmadı mı? Havuzun, jakuzin yok muydu? MübarizMansimov yaptırmadı mı jakuzini? Türkiye’deki önemli insanlarını Mübarizhelikopterle taşımadı mı yanına? Sen Mübariz’i Fetö’yle tanıştırdın sonra onuFetöcü diye içeri attırıp mallarını aldın… ANAP iktidar, Mehmet Ağar en önde.DYP iktidar, Mehmet Ağar en önde, Refah, AK Parti iktidar, Mehmet Ağar en önde.Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı gibisin, bu kadar kadro alıyorsun tek başınabir milletvekilisin” dedi.

 

KUTLU ADALI’YIKONUŞACAĞIZ

6Temmuz 1996’da Kıbrıs’ta evinin önünde faili meçhul cinayete kurban gidengazeteci Kutlu Adalı’nın ölümüyle ilgili de isim vermeden Mehmet Ağar’ı işaretetti. Peker, “İlerleyen videolarda 1996’da Kıbrıs’ta faili meçhul bir şekildeöldürülen Kutlu Adalı’yı konuşacağız ama Korkut Eken’i de alıp üçümüz konuşacağız.Beni aşağıladınız, beni küçültemezsiniz” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gazzık gibi zam!
Gazzık gibi zam!
Sezgin Baran Korkmaz için iade süreci başladı
Sezgin Baran Korkmaz için iade süreci başladı