“Sesimizi kısıyorlar”

“Sesimizi kısıyorlar”

TDP Milletvekili Zeki Çeler, muhalefet olarak seslerinin kısıldığını, söylediklerinin sansürlendiğini, medyadaki haberlerde yeterince yer alamadıklarını ifade ederek, “üzerimizde hükümet edenlerin baskısı var” dedi

Editor: Süperadmin
25 Eylül 2020 - 11:58

TDP Milletvekili Zeki Çeler, UBP-HP’nin vizyonunun sağlığa, eğitime ve ekonomiye yetecek düzeyde olmadığını belirterek, seçim odaklı çalışıldığını, bunun da ülkeyi bir kaosun içine sürüklediğini söyledi.

Yeteri kadar muhalefet yapmadıkları yönünde oluşan algının derhal ortadan kaldırılması gerektiğini belirten Çeler, “Meclis’te çıkıp kürsüde konuşuyoruz, haber olmuyor. Sosyal medyada kedi köpek paylaştığımız zamanlarda gündem oluyorken, şimdi yaptığımız eleştirileri sadece takipçilerimiz görüyor. Sesimizi kısıyorlar. Bu algıyı yaratanlar hükümet edenlerdir” şeklinde konuştu.

Birçok iş yerinin batma sürecine geldiğini anlatan Çeler, bankalardaki borçların ertelenmesiyle birlikte borçların faizlerinin de borçların üzerine bindiğini söyledi.

Özel sektöre verilen teşviklerin sadece iş verene değil, işçiye yönelik uygulanabilir noktalarının genişletilmesi gerektiğini savunan Çeler, devletin gerekirse kendi fonlarından keseceği miktarı özel sektöre aktarılması ile özel sektörün canlanması gerektiğini belirtti.

 

Esengül AYKAÇ

Toplumcu Demokrat Partisi Milletvekili (TDP) Milletvekili Zeki Çeler, ülke siyasetini değerlendirerek, her ülkede de olduğu gibi toplum ve toplumun içerisinden çıkan siyasilerle özdeşleştiğini kaydetti. Zeki Çeler ülkenin seçilenleri olarak mecliste görev aldıklarını söyledi. Hükümette olan Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) sağ partili olanların, devletin tüm imkanlarını kullandığını ifade eden Çeler, bu sene yaşanan Covid-19 salgını ile birlikte seçim, sağlık, ekonomi gibi ciddi mücadele gerektiren dönemi yaşadıklarını belirtti.

“Memleket ciddi bir kaosun içerisinde”

Şu anda hükümet edenlerin vizyonları ile ne sağlığa ne eğitime ne de ekonomiye yetecek düzeyde çalışmalarının olmadığını belirten Çeler, hükümet edenlerin tek yaptıklarının seçim odaklı çalışmaların içinde olmalarından kaynaklı memleketin de ciddi bir kaosun içerisinde olduğunu kaydetti. Şu anda hükümet edenlerin desteklediği kanatlar tarafından topluma yaygınlaştırılmaya çalıştığı bir algı olduğunu söyleyen Çeler, muhalefet olarak ellerinden geldiğince seslerini çıkarmaya çalıştıklarını ifade etti.

“Sesimizi kısıyorlar”

Muhalefet olarak seslerinin kısıldığını belirten Çeler, söylediklerinin sansürlendiğini, medyadaki haberlerde yeterince yer alamadıklarını bunun seçim kaynaklı olduğunu vurguladı. İktidar olanların baskısının olduğunu söyleyen Çeler, kendilerinin muhalefet etmiyormuş gibi bir algının oluştuğuna değindi. Muhalefet olarak kendileri üzerinde yaratılan bu algının derhal ortadan kaldırılması gerektiğini belirten Çeler, salgın çerçevesinde sokağa dökülmelerinin pek mümkün olmayacağını, bunun mesafe kuralları kapsamında ciddi riskleri beraberinde getirebileceğini savundu.

“Konuşmalarımız haber olmuyor”

Sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla geçmişte haber olduklarını ifade eden Çeler, “Kediyi, köpeği çektiğimiz zaman anında haber olurken şimdi hükümette olan durumlara karşı muhalefet olarak bir şeyler anlattığımızda bir tek takipçilerimiz görebiliyor. Mecliste çıkıp kürsüde konuşuyoruz yine de haber olmuyor. Bu algıyı yaratanlar hükümet edenlerdir” şeklinde konuştu.

“Cumhurbaşkanlığı seçimi birinci turda bitecek”

Cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turda biteceğine inandığını belirten Çeler, şu anda hükümette bulunan iki ortağın ve hemen hemen bütün siyasi parti başkanlarının aday olmasından dolayı birinci turda seçimin bitebileceğine işaret etti. Toplum içerisinde büyük bir kaosun olduğunu anlatan Çeler, 11 Ekim’e ertelenen seçimlerin bir an evvel bitmesinin memleketin hayrına olacağını vurguladı. Birinci turdan bitecek olan seçimlerin en azından bir hafta daha zaman kaybedilmemiş olacağına inanan Çeler, zararın neresinden dönülerse kar olduğunu savundu. Çeler, hükümetin devam etmesiyle kendilerinin de önerileri ile salgınla mücadele edilebilmesi, ekonominin toparlanması, eğitimde gelişmelerin sağlanması yönünde çalışmalara başlanması gerektiğini söyledi.

“Kaile alınmadı”

Ülke olarak kapalı olunan süre zarfında Çalışma Bakanlığı ile irtibat kurduklarını anlatan Çeler, “Fikirlerimi ve önerilerimi hem şahsım adına hem de partim adına iletmeye çalıştım ama maalesef kaile alınmadı” dedi. Ülkede özellikle özel sektörün hayatta kalabilmesi açısından özel sektörde çalışan insanların maaş alabilmesi gerektiğine inanan Çeler, içerideki nüfusla birlikte bir döngü sağlandığı takdirde bir noktaya kadar gidilebilecek durumunun her ne kadar sağlanırsa sağlansın dışarıdan da ülkeye turistin gelmesiyle belli iş gücüne ihtiyaç olacağını kaydetti.

“Yerel iş gücüne önem veriyoruz”

Parti olarak yerel iş gücüne önem verdiklerini söyleyen Çeler, “Neden yerel iş gücünün özel sektörde çalışmadığına ilişkin çalışmalar yapıp bunun üzerine gitmeye çalıştık. Ülkemizde çalışan yabancı işçilerin yerini olabildiğince kendi vatandaşlarımızla doldurmamız gerektiğini savundum. İçeride kalacak olan para da yine dönmeye devam edecek” diye konuştu.

“Devlet kendi fonlarından keseceği miktarı özel sektöre aktarmalı”

Ülke olarak kapanma döneminde birçok iş yerinin batma sürecine geldiğini anlatan Çeler, bankalardaki borçların ertelenmesiyle birlikte borçların faizlerinin de iptal edilmediği için faizlerin borçların üzerine bindiğini söyledi. Özel sektöre verilen teşviklerin sadece iş verene değil işçiye yönelik uygulanabilir noktalarının genişletilmesi gerektiğini savunan Zeki Çeler, devletin gerekirse kendi fonlarından keseceği miktarı özel sektöre aktarılması ile özel sektörün canlanması gerektiğini belirtti.

“Gençlerle birlikte siyaset yapılmalı”

Zeki Çeler, büyük birkaç parti adayının seçim çalışmaları için Türkiye’den ekipler getirerek imaj yaratmaya, posterlerini ve sosyal medyada kullanılacak olan video klip yapımı gibi çalışmaları  Türkiyeli profesyonel ekiplere  yaptırdıklarını söyledi. Çeler, “Bu arkadaşları sadece koltuk ve makam hırsları yüzünden getiriyorlar. Söylediklerinin altında yalanları ile eziliyorlar. Sen kendi gençlerinde oluşan ekiplerle siyaset yapmak yerine, başka bir ülkenin profesyonellerini alıp burada oy kazanmak için para harcıyorsun. Bu kendi ülkesindeki gencine, insanına, emeğine, sanatına değer vermeyenlerin kullandığı bir siyasettir. Böyle siyaset edenlerden medet ummamalıyız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Gürültü Kirliliği, İnsan ve Çevre Sağlığı Açısından Önemli Bir Tehlike”
“Gürültü Kirliliği, İnsan ve Çevre Sağlığı Açısından...
Bir Grup Kadının Kurduğu KÖDER, Kadın Öykülerini Belgesele Taşıyacak
Bir Grup Kadının Kurduğu KÖDER, Kadın Öykülerini Belgesele...