Şiddetle 500 Dolar aldıkları iddia ediliyor

Şiddetle 500 Dolar aldıkları iddia ediliyor

Mağusa’da, iki Nijerya uyruklu kişi soygun suçundan tutuklandı

Editor: Yeni Bakış Editör 2
04 Aralık 2019 - 08:42

Gamze PİR BAYKUR

 

Mağusa’da, Nijerya uyruklu Cletus Okhu Akhua ile Moshood Abiola Adesina isimli kişiler, yine Nijerya uyruklu bir kişiden şiddetle 500 Dolar aldıkları iddiasıyla tutuklandı. “Soygun”, “Şiddet tehdidi” ve “Mülke tecavüz” suçlarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Akhua ve Adesina aleyhine 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildi.

“Sen zenginsin bize para vereceksin”
Meselenin tahkikat memuru Mustafa Çebi, zanlı Cletus Okhu Akhua ile Moshood Abiola Adesina’nın 2 Aralık 2019 tarihinde, Nijerya uyruklu bir kişinin evine giderek müştekiye “Sen zenginsin. Bize para vereceksin. Vermezsen seni döveriz ve rahat bırakmayız” diyerek 500 Dolar istediklerini ve müştekiye hesap numaralarını vererek yanlarında müştekinin hesaplarına konu parayı göndermesini sağladıklarını açıkladı. Zanlıların 3 Aralık 2019 tarihinde tespit edildiğini belirten Çebi, kamera görüntülerinden zanlıların yanında 1 kişinin daha olduğunun tespit edildiğini ve konu kişinin de arandığını açıkladı. Çebi, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ifade ederek, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Tutuklu kalacaklar
Mağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, zanlıların tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuğunuzu  gözlemleyin
Çocuğunuzu gözlemleyin
Uyanık olmamız gerekir
Uyanık olmamız gerekir