Şilluris ve Osadchiy görüştü

Şilluris ve Osadchiy görüştü

Şilluris’in Rus Büyükelçiyle görüşmesinin gündeminde Akkuyu vardı

Editor: Yeni Bakış Web Editör 2
08 Haziran 2018 - 10:04
Reklam

Rum Meclis Başkanı Dimitris Şilluris’in dün makamında kabul ettiği Rusya’nın Güney Kıbrıs Büyükelçisi Stanislav Osadchiy’e, Rum Meclisi’nin Akkuyu’da nükleer santral inşa edilmesi konusundaki endişelerini yinelediği belirtildi.

Politis gazetesi, “Rusya Karardan Rahatsız” başlıklı haberinde, görüşmeyi Rus Büyükelçi’nin talep ettiğini yazdı. Habere göre, Rus Büyükelçi, Rum Meclisi’nin kısa zaman önce oy birliğiyle almış olduğu ve Rusya Federasyonu’na projenin hayata geçirilmesine dair tutumunu bir kenara koyma konusunda çağrıda bulunduğu karardan duyulan rahatsızlığı iletti.

Osadchiy’nin, nükleer santralin riski olmadığına dair Rus güvencelerini yinelediğini yazan gazete, Şilluris’in ise buna yanıtında, Rum Meclisi’nin diğer sebeplerin yanı sıra, yapım aşamasındaki santralin “Kıbrıs” kıyılarına olan yakınlığından ötürü endişelerinin sürdüğünü yazdı. Şilluris’in, bir inşaat mühendisi olarak, projenin riskleri olduğuna dair şahsi görüşünü de dile getirdiği kaydedildi.

Osadchiy’nin buna yanıtında, Rum milletvekillerinin görüşlerini ve endişelerini Moskova’ya ileteceğini dile getirdiğini kaydeden gazete, Şilluris’in ise daha sonra sosyal paylaşım sitesi twitter’daki hesabından yaptığı paylaşımda, Osadchiy’e gerek kendisi, gerek Meclis üyelerinin Akkuyu’da nükleer santral inşa edilmesi konusundaki endişelerini bir kez daha yinelediğini yazdığını ekledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hintkenevirlerini sularken tutuklandılar
Hintkenevirlerini sularken tutuklandılar
Dikkat! Sizide dolandırabilirler
Dikkat! Sizide dolandırabilirler