"Sorunları çözün ya da bırakın!"

"Sorunları çözün ya da bırakın!"

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, aşılamayan sorunlar gerekçesiyle Lefkoşa’da araçlı eylem yaptı. Lefkoşa’nın farklı noktalarında iş araçlarıyla toplanan müteahhitler Meclis önüne gelerek Meclis önüne, Başbakan, Başbakan Yardımcısı, Maliye Bakanı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı ve İçişleri Bakanı için siyah çelenk bıraktı

Editor: Süperadmin
29 Temmuz 2020 - 11:55

Ahmet İKİDERELİ

Eylem sırasında “Sorun, hepimizin sorunu. Gelecek hepimizin geleceğidir”, “Sizinki seçim gailesi, bizimki ekmek gailesi”, “Yok etmenize seyirci kalmayacağız” ve “Dilenerek değil üreterek gelişmek istiyoruz” mesajlarının yer aldığı pankartlar açıldı.
Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, hükümete; bir haftada çözülebilecek sorunları, aylayıp yıllayarak çözmemiş olmasından dolayı güven ve inançlarının kalmadığını belirterek, “Bir haftada çözülebilecek sorunları çözemeyen bir hükümetin ülkeye hayrının olabileceğini düşünmüyoruz. O yüzden ya çözün ya da bırakın. İstifa etmek de bir erdemdir” çağrısında bulundu. 

“Durum ciddi olmasaydı bu sıcakta buralara toplanmazdık”

Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Başbakanlık önünde basın açıklaması yaptı. 
Gürcafer, ülkede kırılgan bir ekonomik yapı olduğunu, işsizlik sayısının arttığını ve ekonomik kayıpların yükseldiğini ifade etti. 
"Durum ciddi olmasaydı bu sıcakta buralara toplanmazdık, Bıçak kemiğe dayandı artık çözüm istiyoruz vaat değil" diyen Gürcafer, hükümette İki tarafın da bunu istemesi durumunda sorunun çözüleceğine inanç belirtti. 
Gürcafer, Gazimağusa Yeniboğaziçi İskele İmar Planı ile 2-3 yıl yapıcı bir süreç yaşadıklarını, uyarılar yaptıklarını ifade ederek, bu sürecin turizm, esnaf ve ekonomiyi etkileyen, geleceği etkileyen bir süreç olduğunu söyledi. 
İmar planı, planlamaların ülke geleceği üreticinin geleceği için önemli olduğunu ve bu sürecin bir an önce tamamlanmasını istediklerini ifade eden Gürcafer, Odaların da bu sürece her dönemde, aşamada katkı yaptığını, uğraş verdiklerini ancak hükümetin yüzünden "arafta" kaldıklarını kaydetti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kesim  Yapmak İsteyenler Güzelyurt Orman Dairesi Bölge Şefliğine Bildirimde Bulunacak
Kesim Yapmak İsteyenler Güzelyurt Orman Dairesi Bölge Şefliğine...
Öğrenci Taşımacılığında Görev Yapacak Şoför ve Yardımcılarına Ücretsiz PCR Testleri Başladı
Öğrenci Taşımacılığında Görev Yapacak Şoför ve...