"Soygun", "Zorla alıkoyma", "Darp",...

"Soygun", "Zorla alıkoyma", "Darp", "Şiddet tehdidi" ve "İzinsiz ikamet"

Mağusa’da meydana gelen soygun olayı ile ilgili olarak polis soruşturması devam ediyor

Editor: YeniBakış Editör
08 Mart 2021 - 16:38 - Güncelleme: 08 Mart 2021 - 16:45
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

 

Mağusa’da meydana gelen soygun olayı ile ilgili olarak yürütülen polis soruşturması devam ediyor. Mağusa’da müşteki Uchenna Nwrugbe Ezenwa’yı darp edip dizüstü bilgisayarını ve cep telefonlarını aldıktan sonra 2 farklı kişinin hesabına para havale etmesini sağlayan zanlılardan biri olan zanlı Eyitoya Raphael Akinsola almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından  yeniden Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarıldı. “Soygun”, “Zorla alıkoyma”, “Darp”, “Şiddet tehdidi” ve “İzinsiz ikamet” suçlarıyla ilgili olarak  yeniden mahkemeye çıkarılan zanlı Akinsola’nın tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.

 

Soruşturma devam ediyor

Meselenin tahkikat memuru Mustafa Çebi, zanlı Eyitoya Raphael Akinsola’nın 28 Şubat 2021 tarihinde yine bu meselede zanlı olan Chisom George Iroanalam ve yine beraberinde olan ancak henüz tespit edilemeyen 3 kişi ile birlikte müşteki Uchenna Nwrugbe Ezenwa’nın evine giderek müştekiyi darp edip zorla 1 adet dizüstü bilgisayarı ile 2 adet cep telefonunu aldıklarını belirtti. Akabinde yine bu meselede zanlı olan Donald Donubari Baa’nın banka hesabına 1990 TL havale yapmasını sağladıklarını belirten Çebi, müştekiye 1 dizüstü bilgisayar ile 1 cep telefonunu geri verdiklerini söyledi. Çebi, 1 Mart 2021 tarihinde ise müştekinin yine bu meselede zanlı olan Iroanalam’ın evine gelmesini sağlayıp darp ettiklerini ve Olanrewaja Owalabi Edu’nun adına 1400 TL ile 100 bin Nijerya Nayrası havale yapmasını sağlayıp “Polise gidersen seni öldürürüz” şeklinde tehditte bulunduklarını kaydetti. Olayın polise 2 Mart 2021 tarihinde bildirildiğini anımsatan Çebi, meselede zanlı olan Iroanalam’ın ayni gün, 3 Mart 2021 tarihinde zanlı Baa’nın ve 4 Mart 2021 tarihinde ise zanlı Akinsola’nın tespit edilerek tutuklandığını belirtti. Çebi, yürütülen tahkikat kapsamında bankalara gerekli yazışmaların yapıldığını ve mesele ile ilgili kamera görüntülerinin incelenmeye alındığını söyleyerek, mesele ile ilgili olarak 4 kişinin daha arandığını kaydetti. Yapılan araştırmada sadece lakapları bilenen ve aranmakta olan kişilerden 1 tanesinin açık ismini ve kimlik bilgileri tespit edildiğini ifade eden Çebi, diğer 2 kişinin ise fotoğraflarına ulaşılabildiğini ve bununla ilgili olarak bütün öğrenci yurtlarından soruşturma yapıldığını ve halen araştırmaların devam ettiğini söyledi. Çebi, ayrıca yürütülen tahkikatta zanlının 30 Eylül 2020 tarihinden beri KKTC’de izinsiz ikamet ettiğinin tespit edildiğini söyledi. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini ifade eden Çebi, zanlının 4 gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Tutuklu kalacak

Mağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, zanlı Eyitoya Raphael Akinsola’nın tahkikat maksatları bakımından 4 gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Birlik olma zamanıdır”
“Birlik olma zamanıdır”
UBP’de yeni genel sekreter Hasipoğlu
UBP’de yeni genel sekreter Hasipoğlu