“SUCUOĞLU BU İHANETİ NASIL KALDIRACAK?”

“SUCUOĞLU BU İHANETİ NASIL KALDIRACAK?”

Halkın Partisi eski Genel Sekreteri Gülşah Sanver Manavoğlu, UBP ekseninde yaşanılanları değerlendirerek, masum olmadıklarını, Sucuoğlu’nun halka gerçekleri anlatması gerektiğini belirtti

Editor: Süperadmin
13 Mayıs 2022 - 09:59
Reklam

Manavoğlu, Ulusal Birlik Partisi’nde hükümet kurma görevinin Genel Başkan Faiz Sucuoğlu yerine Ünal Üstel’e verilmesiyle ilgili yaşananların normal dışı olduğunu söyleyerek, seçim sonrası da UBP’de yaşanan istikrarsızlığın devam etmekte olduğunu kaydetti

Manavoğlu, ülkeyi istikrara kavuşturma adına hiçbir güçlerinin olmadığını topluma gösterdiklerini belirterek, şimdi karşı çıktıkları her şeye çanak tutmakta olduklarına vurgu yaptı

Manavoğlu, UBP Başkanı  Sucuoğlu’nun yaşadıklarını yutup oturmasının altında başka bir şey olduğunu düşündüğünü söyleyerek, “Kendisine yapılanlar sineye çekilecek şeyler değil. Dün yanından ayrılmayanlar bugün arkasını dönmüş durumda. Böyle bir ihaneti nasıl kaldıracak?” diye sordu

Manavoğlu, “İlk hükümet kurulacağında Cumhurbaşkanıyla ne konuştu? Sunat Atun’u görevden alırken Cumhurbaşkanına ne dedi? Kurultay gecesi kendisini alıp götürenler kimlerdi? Niye tekrar aday oldu?” diye sorarak, “senaryo apaçık ortadadır. Oyuncular bir türlü bu oyunu kimlerin hazırladığını açıklamıyorlar” dedi

Türkiye’nin siyasi müdahalelerde bulunduğu iddialarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Manavoğlu, “Müdahale var, senelerdir var. Bunu açık açık söyleyelim. Siyasetin içine girene kadar bilmiyordum, girdikten sonra gördüm. Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkilerimiz garantör olduğu için farklı bir pozisyondadır. Bize hiç karışmasın diyebiliriz ama bunu da tamamıyla istediğimiz noktaya getirebilmemiz için buradaki ekonomimizi de güçlendirmemiz gerekir” şeklinde konuştu

 

Yeni Bakış

 

Halkın Partisi eski Genel Sekreteri Gülşah Sanver Manavoğlu, Yeni Bakış WEB TV’de yayınlanan Meltem Sakin’in sunduğu Vizyon programına katılarak gündemi ve ülke siyasetinde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Manavoğlu, Ulusal Birlik Partisi ekseninde yaşanılanları değerlendirerek, “Kim bakan olmalı, kim başbakan olmalı bunların kavgası dışında bir şey yapmıyorlar” diye konuştu. Manavoğlu, siyasetteki kazanın altındaki ocağın ateşinin Cumhurbaşkanlığı seçiminden bu yana yaklaşık bir buçuk senedir bir türlü sönmediğini ifade ederek, “İlk hükümet çalışmaları Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra başlamıştı. O zamandan beri bu ateş bir türlü söndürülemiyor. Görünen o ki sönmeyecek de” dedi. “Siyaset kazanının altındaki ateş yanıyor ama vatandaşın evindeki ocak yanmıyor” diyen Manavoğlu, “gaz, elektrik o kadar yükseldi ki bu sorunun çözülmesi için çalışmalar yapılması gerekirken bütün gün birbirlerinin menfaatleri doğrultusunda ne kadar daha fazla koparabiliriz, nasıl oyun kurup aktör olabiliriz kavgası yaşanıyor” dedi.

“İstikrarsızlık sürüyor”

Manavoğlu, Ulusal Birlik Partisi’nde hükümet kurma görevinin Genel Başkan Faiz Sucuoğlu yerine Ünal Üstel’e verilmesiyle ilgili yaşananların normal dışı olduğunu söyleyerek, seçim sonrası da UBP’de yaşanan istikrarsızlığın devam etmekte olduğunu kaydetti. Manavoğlu, ülkeyi istikrara kavuşturma adına hiçbir güçlerinin olmadığını topluma gösterdiklerini belirterek, şimdi karşı çıktıkları her şeye çanak tutmakta olduklarına vurgu yaptı.

“Sucuoğlu bu ihaneti nasıl kaldıracak?”

 Manavoğlu, UBP Başkanı  Sucuoğlu’nun yaşadıklarını yutup oturmasının altında başka bir şey olduğunu düşündüğünü söyleyerek, “Kendisine yapılanlar sineye çekilecek şeyler değil. Dün yanından ayrılmayanlar bugün arkasını dönmüş durumda. Böyle bir ihaneti nasıl kaldıracak?” diye sordu.

“Sucuoğlu konuşmalı”

Gülşah Sanver Manavoğlu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın 2025’te tekrar seçilebilmek uğruna yapmadığı kalmadığını belirterek, “Tahsin beyi temizlemeyi istedi yapamadı, bu yüzden Faiz beyi temizledi. Bugün Ünal beyi temizledi. Ünal beyle arasındaki ilişki nedir?” diye sordu. “Birbirlerine verdikleri vaatler ne olabilir?” diye soran Manavoğlu, masum olmadıklarını,  Sucuoğlu’nun da bu halka gerçekleri anlatması gerektiğini belirtti. Manavoğlu, “İlk hükümet kurulacağında Cumhurbaşkanıyla ne konuştu? Sunat beyi görevden alırken ne konuştu? Kurultay gecesi kendisini alıp götürenler kimlerdi? Niye tekrar aday oldu?” diye sorarak, “senaryo apaçık ortadadır. Oyuncular bir türlü bu oyunu kimlerin hazırladığını açıklamıyorlar” dedi.

“Müdahale senelerdir var”

Türkiye’nin siyasi müdahalelerde bulunduğu iddialarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Manavoğlu, “Müdahale var, senelerdir var. Bunu açık açık söyleyelim. Siyasetin içine girene kadar bilmiyordum, girdikten sonra gördüm. Türkiye Cumhuriyeti ile ilişkilerimiz garantör olduğu için farklı bir pozisyondadır. Bize hiç karışmasın diyebiliriz ama bunu da tamamıyla istediğimiz noktaya getirebilmemiz için buradaki ekonomimizi de güçlendirmemiz gerekir” dedi.

“Cumhurbaşkanı kendi partisini birbirine soktu””

Son dönemde yaşananların sebebinin Cumhurbaşkanı Ersin Tatar olduğunu belirten Manavoğlu, “kendi partisini birbirine soktu. Demek ki ciddi yönetsel bir problem var” dedi.

“Sine-i millete dönmek çözüm değil”

Şu andaki sıkıntıların çözümünün çok zor olduğunu söyleyen Manavoğlu, sine-i millete dönmenin de çözüm olmayacağını kaydetti.  Manavoğlu, şöyle devam etti, “Ben şu anda sine-i milletteyim mesela. Belli de bir etki alanım var ama bir yere kadardır. Politikacıların halkın içerisinde olması gerekiyor ama bununla birlikte de bazı mitingler girişimler yapılması gerektiğini düşünüyorum. Birbirimizden farklı olduğumuzu düşünmeden hareket etmemiz lazım.”

“Jet krizi dosyasını bize açıklasınlar”

Ünal Üstel’in bakanlığı döneminde yaşanan krizlere ve görevden alınmasına sebep olan jet krizi konusuna da değinen Manavoğlu, “Kendisine her zaman saygı duymuşumdur. Ama bakanlıkları döneminde yaşamış olduğu bazı krizler oldu. Özellikle son yaşanan jet krizi. Ünal bey başbakanlığı kabul etti demek ki bir sıkıntısı yok. Geri adım atılmadığına göre lütfen bize dosyayı açıklasınlar” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanımız enerjisini lobiciliğe harcamalıdır”

Programda Kıbrıs konusundaki soruları da yanıtlayan  Manavoğlu,  “Bizim ekonomik olarak hiçbir erişimimizin olmadığı için hiçbir yere gelmeyeceğimizin göstergesidir. Kıbrıs Türkünü temsil eden liderimizin Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte bu konuyla ilgili gidip baskı yapmasını diliyorum. Direkt uçuşların açılması, limanların açılması için. KKTC’de yaşayanlar haklı olabilirler ama güçlü olmazsan dünya bunu kabul etmez. Haklılığımız yüzümüze söylenir, ciddiye alınmaz.  Hiçbir zaman değişmez. Uluslararası camiayla birlikte çalışılarak Cumhurbaşkanımızın enerji sarf etmesi gereken lobicilik faaliyetleridir. Tanınma noktasındaki söylemini devam ettirebilir, Kıbrıslı Türklerin senelerdir yaşadığı ambargonun giderilmesi için tüm dünyadan talepkar olması lazım” şeklinde konuştu.

“Erkekler yönetemiyor, genç kadınların önü açılmalı”

Meltem Sakin’in, “son dönemde kabinede kadın bakan olmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki soruya ise Manavoğlu, şu yanıtı verdi, “Hiçbir zaman kadın- erkek ayrımcılığı yapmam. Kadın ve erkeğin eşit olacağına inanan birisiyim ama eşitlik her ne kadar da bazı iş ortamlarında olsa da kadın çok daha paylaşmacıdır. Erkeklerin yapısı da hep daha fazla isteme üzerine kuruludur. Bu ülkeye ancak kadınların sahip çıkabileceğine, gerçekten dik durarak yönetebileceğine inanıyorum. Erkeklere herhangi bir kötü bir şey söylemek istemiyorum ama yönetemiyorlar. Kişisel menfaati düşünmeden gençlerimizin önünü açmayı kadınlar becerebilir.” Gülşah Gülşah Sanver Manavoğlu, Türkiye ile olan ilişkilerin kötüye gitmekte olduğuna vurgu yaparak, “Türkiye ile ilişkiler olabilecek en kötü noktaya geldi. Kıbrıslı Türklerin hassasiyetlerini gerçek anlamda onlarla paylaşılmalı ve onlara anlatılmalıdır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akaryakıta zam geliyor
Akaryakıta zam geliyor
Polisin tutuklu kadınla hücrede ilişkiye girdi iddiası
Polisin tutuklu kadınla hücrede ilişkiye girdi iddiası