Tavuk çiftliği ve ambar açmakla suçlanıyorlar

Tavuk çiftliği ve ambar açmakla suçlanıyorlar

Akdoğan’da hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle tutuklanan Hasan Takımcılar ve Mehmet Mavideniz Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar

Editor: YeniBakış Editör
08 Mart 2021 - 16:35
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

 

Akdoğan’da Özkul Özyiğit’e ait tavuk çiftliğine ve Ahmet Emir’e ait ambara girerek hırsızlık yaptıkları iddia edilen zanlı Hasan Takımcılar ve Mehmet Mavideniz tutuklandı. “Bina açma”, “Sirkat”, “Kasti hasar” ve “Mülke tecavüz” suçlarıyla ilgili olarak Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlı Takımcılar ile Mavideniz aleyhinde 3’er günlük tutukluluk süresi temin edilirken, zanlı Takımcılar’ın 18 Şubat 2021 tarihinden beri asker kaçağı olduğu ortaya çıktı.

 

Ne buldularsa çaldılar

Meselenin tahkikat memuru Kaya Savaşçı,  zanlı Hasan Takımcılar ile Mehmet Mavideniz’in 4 Mart 2021 tarihinde “Yaralama”, “Sirkat” ve “Kasti hasar” meselelerinden dolayı tutuklandıklarını söyledi. Akabinde zanlıların Demirhan bölgesinde meydana gelen faili meçhul sirkat meselelerinden dolayı Demirhan Karakolu tarafından 5 Mart 2021 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarılarak aleyhlerinde 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildiğini belirten Savaşçı, zanlılar aleyhinde Demirhan Karakolu tarafından herhangi bir suça bağlayıcı şahadet tespit edilemediğini ve 8 Mart 2021 tarihinde Dörtyol Polis Karakoluna teslim edildiklerini kaydetti. Savaşçı, zanlı Hasan Takımcılar ve Mehmet Mavideniz’in 22 Şubat-4 Mart 2021 tarihleri arasında Akdoğan’da Özkul Özyiğit’e ait aktif olmayan tavuk çiftliğinin tahtalarını kasten ve kanunsuz olarak sökerek hasara uğrattıklarını söyledi. Zanlıların içeriye girdikten sonra 15 adet ham motorunu, 1 adet su dalgıcını ve 100 metre uzunluğunda çelik zırhlı kabloyu sirkat ettiklerini belirten Savaşçı, yine zanlıların 20 Şubat-6 Mart 2021 tarihileri arasında Akdoğan’da Ahmet Emir’e ait 2 adet ambarda bulunan 1 adet şansuman, 7 adet motor, 1 adet araç motoru ve mısır kırıcı makinesinin demir yatağını sirkat ettikleri ile ilgili şikayetlerin olduğunu açıkladı. Savaşçı, zanlı Takımcılar’ın mükellef askerlik görevi yaptığını ifade ederek, 18 Şubat 2021 tarihinden itibaren asker kaçağı durumunda olduğunu kaydetti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını, aranan emareler olduğunu ve bölgede buna benzer birçok faili meçhul meselelerin olduğunu ifade eden Savaşçı, zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

Tutuklu kalacaklar

Mağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, zanlı Hasan Takımcılar ile Mehmet Mavideniz’in tahkikat maksatları bakımından 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“KIB-TEK 480 bin dolar zarara uğratıldı”
“KIB-TEK 480 bin dolar zarara uğratıldı”
Darpçı polis 50 gün hapis yatacak
Darpçı polis 50 gün hapis yatacak