“GÜÇLÜ SANAYİ ODASI, VERİMLİ SANAYİ ÜRETİMİ”

“GÜÇLÜ SANAYİ ODASI, VERİMLİ SANAYİ ÜRETİMİ”

Sanayi Odası Başkanlığına aday olan iş insanı Ali Kamacıoğlu hedeflerini Yeni Bakış gazetesine açıkladı. Kamacıoğlu, tıpkı diğer birçok sektörde olduğu gibi zor bir süreçten geçen sanayi sektörünün hızla toparlanması gerektiğinin altını çizerek, bununla ilgili gereken mücadele ve çabayı ekip olarak vermeye hazır olduklarını vurguladı

Editor: YeniBakış Editör
20 Mayıs 2021 - 10:54
Reklam

Azim İLYASOV

 

Kıbrıs Türk Sanayi Odası genel kurulunda başkanlığa aday olduğunu açıklayan iş insanı Ali Kamacıoğlu hedeflerini ve başkanlığa niçin aday olduğunu Yeni Bakış Gazetesi’ne açıkladı.

Ali Kamacıoğlu, tıpkı diğer birçok sektörde olduğu gibi zor bir süreçten geçen sanayi sektörünün hızla toparlanması gerektiğinin altını çizerek, bununla ilgili gereken mücadele ve çabayı ekip olarak vermeye hazır olduklarını vurguladı. Yerli üretimin artırılması ve desteklenmesinin elzem olduğunu belirten Kamacıoğlu, “Sanayi Odasına hızla gelişen teknolojileri de adapte ederek daha sürdürülebilir, daha güncel, daha detaylı ve daha adil bir işlev kazandıracağız” dedi.

“Sanayi Odasının vizyonuna yeni bir bakış açısı kazandırma, sanayimizin ekonomik ve sosyal kalkınmadaki payını arttırma misyonu ile yola çıkıyoruz” diyen Ali Kamacıoğlu, bazı hedeflerini de şöyle sıraladı;

-Çalışma izinli ülkemize gelen çalışanlar için bankalardan istenen, sanayicilerimizin üzerinde çok büyük bir yük olan teminat mektupları sonlandırılacak.

-Sanayicinin üretim desteklerinin yanında cari açığı kapatacak ihracata teşvik modelleri oluşturulup ihracatta üreticiye öncü olacak bir Sanayi Odası oluşturulması.

-Sektörel ihtiyaç analizlerinin çıkartılması ve sektör ihtiyacına göre ortak kullanımlı üretim merkezleri oluşturulması, kooperatifleşme adımlarının atılması için gereken çalışmaların yapılması.

-Sanayi bölgelerinin daha temiz, daha güvenlikli bölgeler haline getirilmesi.

Ali Kamacıoğlu ekip olarak ilkelerini ise 6 maddede topladı;

1. Saygınlık

2. Erişilebilirlik

3. Hesap verilebilirlik ve şeffaflık

4. Kapsayıcılık

5. Yenilikçilik

6. İş birliğine açık olmak

Bu ilkeler ışığında yola çıkarken sanayicilerimiz için hazırladığımız destekler ve programlar;

1. Mikro (küçük) işletmelere hızlı destek programı,

2. Girişimcilik destekleri,

3. Kobi finansman destekleri,

4. İşletme geliştirme destekleri,

5. Yerel üretici kümeleme modelleri

Bu konudaki uzun soluklu deneyimlerimizi sanayi odamız için katma değere dönüştürmek istiyoruz.

Covid-19 nedeni ile büyük ekonomik kayba uğramış tüm esnafımızın yanında olacak finans modellerini belirledik.

İlk icraat olarak bu konuda çalışmalarımızı yürütüp sanayicimize can suyu olacak hibelerden faydalanmak için çalışma başlatacağız

Sanayicimiz ve sanayimiz için anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti ile daha iyi bir iş birlikteliği kurarak, sanayimizin gelişmesi için çalışmalarımızı hızlandırıp, bölgesel sanayilerimizin kendi kendine yetebilen modellerle yönetilmesini sağlayacağız. Bu model sonucunda sanayi bölgelerinin alt yapısını, çevre temizliklerinin veya oluşan lokal sorunların kendi içinde çözülmesini hızlandırmış olacağız.

Girdi maliyetlerinin düşürülmesi için yapılacak çalışmalarda, firmalarımızın çevre bölgelerdeki ekonomik aktörlerle rekabet edilebilir düzeye gelmesi hedeflenmektedir.

Çağdaş bir sanayi odası için sanayicilerin bürokraside oluşan işlemlerinin azaltılması hedeflenmektedir.

Yerli üretimi arttırmak hedefindeyiz.

 

Yönetim Kurulu

Ali Kamacıoğlu

Mustafa Betmezoğlu

Mustafa Ersözlü

Sıla Eziç Aktunç

Sercan Görgüner Bahçeci

Abdullah Emirzade

Atilla Bulancak

Hasan Kaymakam

Hüseyin Ruso

Mehmet Çıldır

Metin Yılgın

Nihat Yılmaz

Ergün Oza

Mustafa Togay”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Retro Çalgıcıları ve müzik
Retro Çalgıcıları ve müzik
4.5 - 5G internet geliyor
4.5 - 5G internet geliyor