50 öğretmene test yapıldı

50 öğretmene test yapıldı

Hükümet koronavirüsüne karşı başlattığı tedbirleri dün itibarıyla artırdı. Lefkoşa Türk Lisesinde görevli 50 öğretmenin dün test için çağrıldığı, öğretmenlerin tümünün Girne’de küçük bir otele yerleştirildikleri belirtildi. Alınan bilgiye göre, ülke çapındaki tüm öğretmenlerin grup halinde çağrılacağı ve tümüne test yapılacağı belirtiliyor

Editor: Yeni Bakış Web Editör 2
23 Mart 2020 - 02:00

Yeni Bakış 


Hükümet koronavirüsüne karşı başlattığı tedbirleri dün itibarıyla artırdı. Yeni Bakış’ın elde ettiği bilgiye göre, Lefkoşa Türk Lisesi öğretmenlerinin dün gece Girne’de bir otele yerleştirilerek test yapıldığı öğrenildi. Lefkoşa Türk Lisesinde görevli 50 öğretmenin dün test için çağrıldığı, öğretmenlerin tümünün Girne’de küçük bir otele yerleştirildikleri belirtildi. Test sonuçlarının bu sabah çıkması bekleniyor. Alınan bilgiye göre, ülke çapındaki tüm öğretmenlerin grup halinde çağrılacağı ve tümüne test yapılacağı belirtiliyor. 


Pilli: Davet ettik gelmediler

Öte yandan, Sağlık Bakanı Ali Pilli, bir TV kanalında yaptığı açıklamada, mevcut pozitif vakalarla temas halinde olan bazı kişilere test daveti yapıldığını, ancak gelmeyenler olduğunu söyledi. Pilli, “Davet ettik gelmediler. Polisten yardım alarak getirilmelerini sağlayacağız” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kapalı sektörlerle ilgili açıklama
Kapalı sektörlerle ilgili açıklama
Baybars’tan kesinti açıklaması
Baybars’tan kesinti açıklaması