Tutuklu sayısı 3 oldu 2’nci tabanca aranıyor

Tutuklu sayısı 3 oldu 2'nci tabanca aranıyor

Gifa Airways’a silahlı saldırıda bulunan tetikçi Emre Yalçın’ın ardından olayda kullandığı silahı Yalçın’a sattığı ortaya çıkan zanlı Şükrü Dipdere, dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarılarak hakında 7 gün daha tutukluluk kararı alındı. Bu arada, polis, Şükrü Dipdere’nin Emre Yalçın’a sattığı tabancayı Mesut Okur adlı şahısdan aldığını tespit ederek Okur’u da tutukladı

Editor: Huseyin1 Erdamar
09 Şubat 2019 - 08:49 - Güncelleme: 10 Şubat 2019 - 16:35

Evrim KAMALI

Lefkoşa’da Atatürk Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Gifa Airways isimli işyeri önünde 1Şubat 2019 tarihinde, saat 18.00 sıralarında, meydana gelen “Taammüden Adam Öldürmeye Tesebbüs, Ağır Yaralama, Kanunsuz Ateşli Silah Taşıma ve Tasarrufu, Kanunsuz Patlayici Madde Taşıma ve Tasarrufu, Kati Hasar ve Meskun Mahalde Ateş Etmek” suçlaması ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Emre Yalçın’ın ardından olayda kullandığı silahı kendisine sattığı ortaya çıkan zanlı Şükrü Dipdere dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı. 


2. Silah aranıyor

Bu arada, polisin , olayla bağlantılı olduğuna inanılan  ikinci bir tabancayı  arandığı  belirtildi. 


Polis bulguları aktardı

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren deneyimli Polis Müfettiş Muavini Durmuş Aydın olayla ilgili bulguları aktardı. Aydın, 1 Şubat 2019 tarihinde Gifa Airways isimli işyerine 8 el ateş eden Emre Yalçın’ın itirafı üzerine olayda kullandığı söz konusu tabancayı zanlı Şükrü Diprede’den satın aldığını itiraf ettiğini belirtti. Aydın, zanlı Emre Yalçın’ın ifadesi üzerine tutuklanan zanlı Şükrü Dipdere’nin de tutuklandığını ve suçunu itiraf ettiğini kaydetti. Durmuş Aydın, olayla ilgili ikinci bir silahın varlığının tespit edildiğini ve silahın arandığını belirtti. Aydın, olayla ilgili alınan ifadelerin teyit ve tekzibinin yanı sıra, iki zanlının buluştuğu mekanda kamera görüntülerinin inceleneceğine vurgu yaptı. Aydın, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün tutuklu kalmasını talep etti.


7 gün daha tutuklu bekleyecek

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, zanlının soruşturma maksatlı 7 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


3. Kişi tutuklandı

Bu arada, polis,  Emre Yalçın’a  tabancayı  satan Şükrü Dipdere’ye olayda kullanılan tabancayı verdiği belirtilen Mesut Okur adlı 3’ncü bir zanlıyı daha tutukladı. Mesut Okur bugün mahkemeye çıkarılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marifetleri çok!
Marifetleri çok!
“Gemisini kurtaran kaptan”
“Gemisini kurtaran kaptan”