UBP’DE KAZAN KAYNIYOR

UBP’DE KAZAN KAYNIYOR

Başbakan Ersan Saner’in, Ali Pilli’yi görevden alarak yerine Ünal Üstel’i, Üstel’den boşalan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı görevine ise Resmiye Eroğlu Canaltay’ı ataması UBP’yi neredeyse ikiye böler bir hale getirdi. UBP’li bazı milletvekilleri alınan karara tepki gösterdi. UBP’li vekiller kurultay tarihinin ise bu aşamada erkene çekilmesini talep ediyor

Editor: YeniBakış Editör
22 Şubat 2021 - 10:47
Reklam

Faiz Sucuoğlu: Çok yanlış bir zamanda görevden alındı. Büyük haksızlık. Böylesi kritik ve bulaşın düşmeye başladığı bir dönemde alınan bu kararı desteklemiyorum.

 Aytaç Çaluda: Kurultayın Haziran ayına alınmasını isteyeceğiz. Ali Pilli, dürüst bir siyaset yapıyordu. Ancak siyaset arkadaşlığa bakmıyor.

 Menteş Gündüz: UBP’nin hep daha iyiye gitmesi için mücadele ettik. Etmeye de devam edeceğiz. Ancak son yapılan bu hamle hem UBP Güzelyurt İlçe yönetimi hem de Güzelyurt bölge halkı tarafından tasvip edilmiyor.

 

Esengül AYKAÇ

UBP’li bazı vekiller Ali Pilli’nin görevden alınmasına tepki gösterdi. Vekiller, Ekim ayında yapılması öngörülen kurultay tarihinin daha erkene çekilmesini önereceklerini ifade etti.

Faiz Sucuoğlu:

Çok yanlış bir zamanda görevden alındı

Ali Pilli’nin bu aşamada görevden alınmasını doğru bulmadığını söyleyen Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Milletvekili Faiz Sucuoğlu, Ersan Saner’in Ali Pilli hakkında geçmiş haftalarda dünyanın en iyi Sağlık Bakanı olduğu yönünde açıklamalarını anımsattı. Ali Pilli’nin neden görevden alındığını sorgulayan Faiz Sucuoğlu, Ali Pilli’nin görevden neden alındığına dair açıklamaları Ersan Saner’in yapması gerektiğini söyledi. Ali Pilli’nin görevden alınarak büyük bir haksızlık yapıldığını belirten Faiz Sucuoğlu, böylesi kritik ve bulaşın düşmeye başladığı bir dönemde Ali Pilli’nin çok yanlış bir zamanda görevden alındığına işaret etti.

Aytaç Çaluda:

Kurultay Haziran ayında yapılsın

Ali Pilli’nin görevden alınmasını 15-20 gündür beklediklerini anlatan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Aytaç Çaluda, Ali Pilli’nin görevden alınması ile birlikte Güzelyurt-Lefke bölgesinden bir makamın olmamasını eleştirdi. Ekim ayının Kurultay ayı olduğu ve bu tarihin değişemeyeceğini söyleyen Aytaç Çaluda, erken seçim tarihi Ekim ayında gerçekleşecekse Kurultayın Haziran ayına alınması yönünde görüşlerinin olduğunu belirtti. Pandemi sürecinden dolayı Kurtultay tarihinin askıya alındığını ifade eden Aytaç Çaluda, “Esas Kurultayımız olacağı için ilçe örgütlerimizin çalışmasına zaman verilmesi gerekiyor. 2 aylık bir kongre istiyoruz ki köy kongrelerimizi tamamlayıp büyük Kurultaya gidelim. Erken seçim Ekim ayında olacaksa Kurultay tarihimizin Haziran ayı içerisinde olmasını talep edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Siyaset arkadaşlığa bakmıyor”

Ali Pilli’nin halk tarafından sevilen bir insan olduğunu belirten Aytaç Çaluda, Ali Pilli’nin dürüst bir siyaset yaptığını kaydetti. Siyasette bu gibi durumların olabileceğine dikkat çeken Aytaç Çaluda, “Siyaset arkadaşlığa bakmıyor” dedi.

 Menteş Gündüz:

Ali Pilli birlikte hareket edeceğiz

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Güzelyurt Milletvekili Menteş Gündüz de soysal medya hesabında Ali Pilli’nin görevden alınma kararına “Ben ve Ali Pilli birlikte hareket edeceğiz” mesajını vererek tepki gösterdi. Gündüz’ün paylaşımı şöyle; “Seçimlerde yol arkadaşım, doktorumuz ve bölge vekilimiz Ali Pilli ile birlikte özelde ilçemizin, genelde UBP’nin hep daha iyiye gitmesi için mücadele ettik. Etmeye de devam edeceğiz. Ancak son yapılan bu hamlenin hem UBP Güzelyurt İlçe yönetimi hem de Güzelyurt bölge halkı tarafından tasvip edilmediği gelen tepkilerle gün gibi aşikardır. Dolayısı ile UBP Güzelyurt İlçesi olarak gerek bölgemiz menfaatleri açısından gerekse partimizin daha güzel günlere ulaşması için her zamanki gibi Ben ve Ali Pilli birlikte hareket edeceğiz.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mağusa Devlet Hastanesi'nde skandal!
Mağusa Devlet Hastanesi'nde skandal!
Karantina nerede?
Karantina nerede?