Vatandaş sokağa taştı

Vatandaş sokağa taştı

Kademeli açılma başladı

Editor: YeniBakış Editör
23 Şubat 2021 - 11:00
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

 

Bakanlar Kurulu’nun 19 Şubat 2021 tarihinde aldığı kararlar kapsamında dün kademeli açılma başladı. 5 Şubat 2021 tarihinden bu yana uygulanan kapanmanın ardından dün birçok iş yeri yeniden kapılarını açtı. Dün sabah saat 05:00 itibariyle tam sokağa çıkma yasağının da son bulmasıyla Mağusalılar adeta kendi sokağa attı. Birçok işyerinin belirli kurallar çerçevesinde açılmasının yanı sıra normal hayata geri dönüş dün gün boyu Mağusa sokaklarında yoğunluğa neden oldu.

 

Maraş da kapılarını yeniden ziyaretçilere açtı

Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu kararlar kapsamında başlayan kademeli açılma sonrası Maraş da kapılarını yeniden ziyaretçilere açtı. Maraş’ın yeniden ziyarete açılmasına rağmen, Maraş sokakları Mağusa sokakları kadar yoğun değildi. Dün Maraş’ı çok az ziyaretçi ziyaret etti.

 

Hafta içi kısmi, hafta sonu tam sokağa çıkma yasağı

Bakanlar Kurulu, 19 Şubat 2021 tarihinde kademeli açılma kararı almasının yanı sıra hafta içi kısmi, hafta sonu ise tam sokağa çıkma yasağının da devam etmesi yönünde karar aldı. Bakanlar Kurulu’nun kararına göre Pazartesi gününden itibaren Cuma gününe kadar 20:00 ile 05:00 saatleri arasında ve Cuma günü saat 20.00’den Pazartesi sabahı saat 05:00’e kadar temel ihtiyaçların karşılanması haricinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Cumartesi günleri market, fırın, kasap, manav, benzin istasyonu, eczaneler, tarım, hayvancılık ve bunlara bağlı sanayi işletmeleri dışında kalan tüm işletme ve faaliyetler kapalı olacak. Pazar günleri ise eczane ve fırınlar haricinde tüm işletme ve faaliyetler kapalı olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Çin aşısı olana AB vizesi yok' iddiası
'Çin aşısı olana AB vizesi yok' iddiası
“İMZADA SAHTECİLİK VAR”
“İMZADA SAHTECİLİK VAR”