Yargılanmayı cezaevinde bekleyecek

Yargılanmayı cezaevinde bekleyecek

Yıldırım-Atlılar köyleri arasında düzenlenen operasyon sonucunda ele geçirilen Sentetik Cannabionoid türü ve Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeler ile yakalanan zanlı Murat Özbayır dün yeniden mahkemeye çıkarıldı...

Editor: Süperadmin
22 Eylül 2021 - 11:46
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından Yıldırım-Atlılar köyleri arasında düzenlenen operasyon sonucunda Sentetik Cannabionoid türü ve Hintkeneviri türü uyuşturucu  maddeler ile yakalanan zanlı Murat Özbayır hakkındaki soruşturma tamamlandı. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde alma” suçlarıyla ilgili olarak dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlı Murat Özbayır tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

 

Soruşturma tamamlandı

Meselenin tahkikat memuru Kemal Onbaşı, 12 Eylül 2021 tarihinde alınan bir bilgide mavi renkli bir aracın Yıldırım- Atlılar köyleri arasında durup içerisinden inen bir erkek şahsın babutsalar arasına bir şeyler sakladığının öğrenildiğini söyledi. Onbaşı, alınan bilgi üzerine ayni gün konu bölgeye gidilerek yapılan kontrolde 4 ayrı poşette 116 gr 950 mlgr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu maddenin tespit edildiğini açıkladı. Konu maddeleri kimin veya kimlerin almaya geleceğinin tespiti için pusu görevine başlandığını belirten Onbaşı, ihbarda belirtilen konu mavi aracın 13 Eylül 2021 tarihinde uyuşturucuların bulunduğu yere geldiğini ve araç sürücüsü zanlı Murat Özbayır’ın araçtan inerek cep telefonu ışığı ile babutsa ağacının altında bir şeyler aradığının tespit edildiğini kaydetti. Onbaşı, zanlı Murat Özbayır’ın, içerisinde uyuşturucu madde bulunan poşetleri eline aldığı sırada “Dur polis” ihbarı üzerine söz konusu içerisinde uyuşturucu bulunan poşetleri ve elinde tuttuğu sigara paketini yere attığını belirterek, poşetlerin emare alındığını, sigara paketinde yapılan kontrolde ise içerisinde foile sarılı 0.165 miligram Hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin tespit edildiğini açıkladı. Onbaşı, zanlı Murat Özbayır’ın 15 Eylül 2021 tarihinde gönüllü ifade verdiğini söyleyerek, konu maddeleri 5 bin TL karşılığında 1 kişiden aldığını beyan ettiğini kaydetti. Onbaşı, zanlının ifadesinde adını verdiği kişinin Güney Kıbrıs’ta olduğunun öğrenildiğini söyledi. Zanlının 14 sabıkası olduğunu ve 7 tanesinin uyuşturucu suçlarından olduğunu, en son yine uyuşturucu suçundan dolayı 9 Ocak 2020 tarihinde 16 ay hapis cezasına mahkum edildiğini açıklayan Onbaşı, zanlının ayrıca 2019 yılında askeri yasak bölgeyi ihlal ettiğini kaydetti. Onbaşı, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade ederek, zanlı Özbayır’ın hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

 

Tutuklu yargılanacak

Mağusa Kaza Mahkemesi  Yargıcı Mine Gündüz, zanlı Murat Özbayır’ın davaları görüşülünceye değin 2 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tutuklu sayısı 5'e çıktı
Tutuklu sayısı 5'e çıktı
Bahar Saner boşanma haberini yalanladı
Bahar Saner boşanma haberini yalanladı