Yeni yaşımızda mutlu ve gururluyuz
Yusuf Kısa

Yusuf Kısa

Merhaba

Yeni yaşımızda mutlu ve gururluyuz

22 Aralık 2016 - 09:43

Bugün bizim için çok özel bir gün. Bundan tam iki yıl önce Yeni Bakış’ın yayın hayatına başladığı bugün Kıbrıs Türk yazılı basınında bize göre bir milat oldu.  Kıbrıs Türk Medyasında yaşanan sıkıntılarla ilgili o günlerde dost sohbetlerimizde yaptığımız tespitlerin 2’nci yaşımız kutladığımız bugünlerde ne kadar doğru ve yerinde olduğunu bizzat yaşıyoruz.

*******

 O sohbetlerde basınımızın yaşadığı büyük bir mali sıkıntı nedeniyle kimi gazetelerimizin sırf ayakta kalmak veya yayınları sürdürebilmek adına yanlı, taraflı hatta algı operasyonu yaratacak yayınlara imza attıklarını gözlemlemiştik.  Bu ülkeyi seven ve her zaman bu ülke insanına yatırım yapmayı başından beri benimsemiş Kıbrıslı bir Türk olarak gözlem ve dost telkinleri Yeni Bakış’a hayat vermemizde en büyük etkenlerden biri olduğunu siz değerli okurlarımızla paylaşmak istiyorum.

******

Çok kısa sürede yapılan hazırlıkların ardından 22 Aralık 2014’te Yeni Bakış  Kıbrıs Türk Yazılı Basınında yerini aldı. O günden bugüne taşıdığımız heyecan ve hedefler doğrultusunda Yeni Bakış her geçen gün üzerine biraz daha koyarak belirlediği yolda taviz vermeden ilerledi. 3-5 basın emekçisi arkadaşlarımızla başlayan serüvenimiz bugün bizi güçlü bir Yeni Bakış ailesine dönüştürdü.

******

Tesis, altyapı, teknik donanım ve en önemlisi tecrübe ve dinamizmin harmanlandığı sağlam bir personel yapısıyla hedeflediği noktaya doğru yayınlarını aralıksız sürdüren Yeni Bakış, ortaya koyduğu cesur, kararlı, tarafsız ve gerçek haberleriyle de siz değerli okurların yüreğinde hak ettiği yere oturdu. En başından beri bize kapanma takvimleri biçen sevgili dostlarımızın bugün Yeni Bakış’ın başarılarına gıptayla baktıklarını görmek, bizi hedefimize doğru emin adımlarla yürüdüğümüz yolda kamçılayan en büyük etken oluyor.  

******

Yeni Bakış logosunun altında da yer aldığı gibi bu adanın tarafsız tek gazetesidir. Yeni Bakış 2 yıldan beri sürdürdüğü yayın hayatında bugüne kadar hiçbir siyasi görüş veya ideolojik düşünceden icazet almadı bundan sonra da almayacak. Yeni Bakış başından beri bu ülkenin en sağından en soluna her görüşe aynı mesafede durdu ve bundan sonra da durmaya devam edecek.

*******

Gazete olarak bizlerin tek amacı, bu kara parçası üzerinde yaşayan insanların en doğru, tarafsız ve gerçek haberleri sunup kendi vicdanlarında bunları yorumlamalarıdır. İşte bu gerçeklerden hareketle 2 yıldır kendine çizdiği yolda emin adımlarla yalpalamadan yürüyen Yeni Bakış, bundan sonra da aynı kararlılıkla yoluna devam edecek.

*******

2 yıl boyunca edindiğimiz tecrübelerin yanında 3’ncü yaşımızın olgunluğunda siz değerli okurlarımıza bir kez daha tarafsız, cesur ve nitelikli haberi vaat ediyoruz.   2017 maalesef ülkemizde kimi gazetelerin yayınlarına son vermek durumunda kalacağı veya platform değiştirerek yürüyecekleri bir yıl olacak. Her şeyden önce bu gerçeğin bizi mutlu etmeyeceğini başından belirtmek isteriz.

******

Ülkenin yaşadığı acı ekonomik gerçeğin basınımızı da derinden etkilediği bir gerçektir. İşte bu realiteden hareketle Yeni Bakış’a düşen sorumluluğu ve omuzlarımızdaki yükün ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz.  Yeni Bakış, bu bilinç ve sorumlulukla,  bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülke insanına tarafsız ve doğru haberi ulaştırmak amacıyla 24 saat mesai anlayışıyla çalışmalarını sürdürecektir. 2017’de bizim en büyük hedefimiz Yeni Bakış’ı ulaştıramadığımız tek bir yerleşim biriminin kalmamasıdır.  Bu duygu ve düşüncelerle 2017’nin insanlığa önce barış ardından da sağlık ve huzur getirmesi dileklerimizle.

Son Yazılar