Yedek parçalar arasından 5,5 kilo uyuşturucu çıktı

Yedek parçalar arasından 5,5 kilo uyuşturucu çıktı

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Tampon Operasyonunda” 5,5 kilo Hintkeneviri ele geçirildi… Aralarında Mağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in şoförünün de bulunduğu 4 kişi tutuklandı…

Editor: Süperadmin
19 Mayıs 2022 - 09:27
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

İngiltere’den Mağusa’ya konteyner ile getirilen oto yedek parçaları arasından 5 kilo 500 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde çıktı. Mağusa Büyük Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren oto yedek parça satışı yapan bir iş yerine gelen konteynerde gümrük memurları tarafından yapılan kontroller sırasında karton kutu içerisinde tespit edilen maddelerin uyuşturucu olduğundan şüphe edilmesi üzerine Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerine bilgi verildi. Narkotik ekipleri ise aldıkları bilgi üzerine konu karton kutu içerisinde yaptığı kontrolde konu maddelerin 5 kilo 500 gr Hintkeneviri olduğunu tespit etti. Mesele ile ilgili olarak konu iş yerinde çalışan Sefai Siler ve Hakan Yeni ile konu konteynerin açıldığı esnada orada bulunması için iş yeri sahibi tarafından yetkilendirilen ve Mağusa Belediye Başkanının şoförü olan Hüseyin Koç ile konu konteyneri iş yerine getiren TIR şoförü Ahmet Gökhan Yazgı ise tutuklandı. “Kanunsuz uyuşturucu madde ithali” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlılar aleyhinde 2’şer gün tutukluluk süresi temin edildi.

 

Vakumlanmış şekilde geldi

Meselenin soruşturmasını yürüten Polis Çavuşu Hasan Selvili, 17 Mayıs 2022 tarihinde, Mağusa Büyük Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren oto yedek parça satışı yapan bir iş yerine konteyner ile gelen yedek parçalar içerisinde bulunan karton kutu içerisinde gümrük memurları tarafından yapılan kontrolde içerisinde uyuşturucu olabileceğinden şüphe edilen bir takım maddeler tespit edildiğinin öğrenildiğini belirtti. Alınan bilgi üzerine konu iş yerine gidildiğini söyleyen Selvili, iş yerine indirilen üzerine siyah naylon poşet geçirilmiş ve üzerinde “BMW car parts new” yazılı not bulunan karton kutu içerisinde yapılan kontrolde ayrı ayrı 12 şeffaf naylon poşetler içerisinde vakumlanarak paketlenmiş 5 kg 500 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler tespit edildiğini açıkladı. Selvili, ayni gün söz konusu konteyner içerisinde yapılan aramada, konteynerin orta yerinde bulunan çöp naylonu içerisinde, üzerinde Hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet hassas terazi, 1 adet vakumlama makinesi ve 1 adet vakumlamada kullanılan naylon poşet rulosu bulunduğunu kaydetti. Selvili, ayni gün mesele ile ilgili olarak bağlantısı bulunan ve iş yerinde tespit edilen zanlı Sefai Siler ve iş yerinde çalışan zanlı Hakan Yeni’nin derdest emri gereği tutuklandığını belirtti. Yine, yapılan soruşturmada konu konteynerin açıldığı esnada orada bulunan ve iş yeri sahibi tarafından yetkilendirilmiş olan zanlı Hüseyin Koç’un da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını belirten Selvili, akabinde yine konu konteyneri iş yerine getiren TIR’ı kullanan zanlı Ahmet Gökhan Yazgı’nın da tutuklandığını kaydetti. Selvili, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ifade ederek, zanlıların tahkikat maksatları bakımından 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

2’şer gün tutuklu kalacaklar

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Mine Gündüz, zanlı Sefai Siler, Hakan Yeni, Hüseyin Koç ve Ahmet Gökhan Yazgı’nın tahkikat maksatları bakımından 2’şer gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Saklamaya çalışmayın!”
“Saklamaya çalışmayın!”
“Hiçbir önemi yok”
“Hiçbir önemi yok”