Uyuşturucu alışverişine gitti, polise yakalandı

Uyuşturucu alışverişine gitti, polise yakalandı

Mağusa’da tasarrufunda uyuşturucu madde ile yakalanan Elvis Nso Eyong tutuklandı

Editor: Süperadmin
08 Şubat 2021 - 08:00 - Güncelleme: 08 Şubat 2021 - 10:51
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

Mağusa’da bir AVM’nin oto park yerinde uyuşturucu alışverişi yapılacağı yönünde ihbar alan ve konu yere giden Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri Kamerun uyruklu Elvis Nso Eyong’u tasarrufundaki uyuşturucu madde ile tespit etti. Suçüstü hali gereği tutuklanan zanlı Eyong “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçuyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhinde 3 günlük tutukluluk süresi temin edildi.

 

Polisi görünce kaçmaya çalıştı

Meselenin tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, 6 Şubat 2021 tarihinde alınan bir bilgide Mağusa’da faaliyet gösteren bir AVM’ye ait bodrum katındaki kapalı oto park yerinde bir uyuşturucu alışverişi yapılacağının öğrenildiğini söyledi. Ayni gün narkotik ekiplerinin konu yere gittiğini söyleyen Özdesoy, zanlı Elvis Nso Eyong’un polisi görmesi üzerine konu yerden koşarak kaçmaya başladığını belirtti. Özdeoy, koşarak yapılan takip esnasında zanlının bir restorana ait oto park alanı içerisine girdiğini ve elinde tutmakta olduğu kağıt parçalarını yere atıp koşarak kaçmaya devam ettiğini ancak biraz daha ileride yakalanarak alıkonulduğunu kaydetti. Akabinde zanlı ile birlikte atmış olduğu kağıt parçalarının yanına gidildiğini belirten Özdesoy, yapılan kontrolde 3 adet kağıt parçasına sarılı toplam 1 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin bulunduğunu açıkladı. Özdesoy, ayni gün zanlının evinde yapılan aramada ise evin balkon kısmındaki ayakkabılıkta bulunan zanlıya ait ayakkabı içerisinde 2 adet küçük şeffaf naylon poşet parçasına sarılı 6 gr Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edildiğini açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını ifade eden Özdesoy, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

Tutuklu kalacak

Mağusa Kaza Mahkemesi Nöbetçi Yargıcı Umut İnan, zanlı Elvis Nso Eyong’un tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dünyayı karşımıza aldık
Dünyayı karşımıza aldık
Baba oğul uyuşturucudan tutuklandı
Baba oğul uyuşturucudan tutuklandı