Yetersiz şahadet beraat getirdi

Yetersiz şahadet beraat getirdi

Mağusa’da 2019 yılı Ekim ayı içerisinde faaliyet gösteren “Thrones Club” isimli iş yerinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Yasin Sarıkoç’u tabanca ile vurup ağır yaraladığı iddiası ile yargılanan sanık İsmail Mavideniz’in duruşmasında şok bir gelişme yaşandı…

Editor: YeniBakış Editör
05 Mart 2021 - 18:17
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

 

Mağusa’da faaliyet gösteren “Thrones Club” isimli iş yerinde 2019 yılı Ekim ayı içerisinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Yasin Sarıkoç’u tasarrufundaki tabanca ile vurup ağır yaraladığı iddiasıyla yargılanan sanık İsmail Mavideniz’in duruşmasında şok bir gelişme yaşandı. Aleyhindeki suçlamaları kabul etmeyen ve 2021 yılı Ocak ayından bu yana Mağusa Ağır Ceza Mahkemesinde duruşması yapılan sanık İsmail Mavideniz şahadet yetersizliğinden beraat etti. 8 Haziran 2020 tarihinden beri merkezi cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak bulunan Mavideniz, aleyhindeki suçlamaları kabul etmemiş ve 2021 yılı Ocak ayında Mağusa Ağır Ceza Mahkemesinde duruşmasına başlanmıştı. Geçtiğimiz hafta içerisinde İddia Makamının tanıklarını bitirip davasını kapatmasının ardından söz Savunma Makamına geçmişti. Savunma Makamı ise mahkeme huzurunda yeterli şahadet bulunmadığını iddia ederek sanık Mavideniz’in beraat ettirilmesini talep etmişti.

 

Mahkeme kararını verdi

Mağusa Ağır Ceza Mahkemesinde 2021 yılı Ocak ayından bu yana devam eden duruşma  sonlandı. Duruşma boyunca İddia Makamı tarafından mahkemede dinletilen tanıkların şahadetleri ve Savunma Makamının iddialarını ve beyanlarını değerlendiren Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, sanık İsmail Mavideniz aleyhinde yeterli şahadet olmadığını kanaatine vararak, sanık Mavideniz’in aleyhine getirilen tüm davalardan beraat etmesine karar verdi.

 

Olay nasıl olmuştu?

İsmail Mavideniz’in, 5 Ekim 2019 tarihinde saat 03:24 raddelerinde Mağusa’da faaliyet gösteren “Thrones Club” içerisinde tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu ve tespit edilemeyen tabanca ile konu işyerinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Yasin Sarıkoç’u sağ kasık kısmından vurup kalçasında kırık olmasına sebebiyet vererek ağır şekilde yaraladığı iddia edilmişti. Polis, olayla ilgili olarak yapılan olay yeri incelemesinde 1 adet 9.65 mm çapında deforme mermi çekirdeği bulmuş ancak tabancayı tespit edememişti. Suçu işlediği iddia edilen ve olay gününden beri tüm aramalara rağmen bulunamayan İsmail Mavideniz, 5 Haziran 2020 tarihinde polise giderek teslim olmuştu. İsmail Mavideniz, 8 Haziran 2020 tarihinde Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılarak davaları görüşülünceye değin hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“KIB-TEK 480 bin dolar zarara uğratıldı”
“KIB-TEK 480 bin dolar zarara uğratıldı”
Darpçı polis 50 gün hapis yatacak
Darpçı polis 50 gün hapis yatacak