Yine Döveç yine rüşvet!

Yine Döveç yine rüşvet!

Döveç firması son zamanlarda gündemden yine düşmüyor. Son olarak Tatlısu’da bulunan yolu olmayan arazileri mal sahiplerine imara kapalı oldukları için Döveç Firması sahipleri Buğra Döveç , Burçin Döveç ve Buğcen Döveç’in kelepir fiyatına satın aldıkları belirtiliyor. Döveç Firmasının Bakanlara rüşvet karşılığında Tatlısu’daki vakıfa ait arazilerden yol hakkı alıp arazileri imara açmaya çalıştıkları iddia edildi

Editor: Süperadmin
17 Ağustos 2022 - 09:21
Reklam

Yeni Bakış

Döveç firması son zamanlarda gündemden yine düşmüyor. Son olarak Tatlısu’da bulunan yolu olmayan arazileri mal sahiplerine imara kapalı oldukları için Döveç Firması sahipleri Buğra Döveç , Burçin Döveç ve Buğcen Döveç’in kelepir fiyatına satın aldıkları belirtiliyor. Döveç Firmasının Bakanlara rüşvet karşılığında Tatlısu’daki vakıfa ait arazilerden yol hakkı alıp arazileri imara açmaya çalıştıkları iddia edildi.

UBP-DP hükümeti döneminde büyük peşkeş

Bu arada, 2018 yılında Paşaköy ile Aslanköy arasında yer alan hali arazi, UBP-DP hükümeti döneminde Bakanlar Kurulu kararıyla Döveç Construction’a verilmişti. O dönem olayı yeni öğrenen bölge sakinleri ise ayağa kalkmıştı. Döveç Construction çalışanlarının inşaat alanını belirlemek üzere bölgeye gitmesi, Aslanköy ve Paşaköy muhtar ve sakinlerini ayağa kaldırmıştı. O dönem Yeni Bakış’a konuşan Paşaköy Belediye Başkanı Tülücü ile Aslanköy ve Paşaköy muhtarları ve köylüler, araziye bir tek çivi bile çakılmasına müsaade etmeyeceklerini vurgulayarak, olayı yeni hükümet ve yargıya taşıyacaklarını belirtmişti. Paşaköy ile Aslanköy arasındaki hali arazinin tahsis edildiği Döveç Construction’un sahibinin merhum babasının, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun bacanağı olması da yine o dönem bir takım soru işaretlerini gündeme getirmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Açlık sınırı 9 bin 841 TL
Açlık sınırı 9 bin 841 TL
PROTESTO ETTİ CEZAEVİNE GİRDİ
PROTESTO ETTİ CEZAEVİNE GİRDİ