Zanlı Mavideniz ile Davulcular’a 7 gün daha

Zanlı Mavideniz ile Davulcular’a 7 gün daha

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından eş zamanlı olarak düzenlenen “Tepe Operasyonunda” ele geçirilen tabanca, mermi ve 3 çeşit uyuşturucu madde ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Mahmut Mavideniz ile Abdurrahman Davulcular dün yeniden mahkemeye çıkarıldı...

Editor: Süperadmin
21 Mayıs 2022 - 09:09
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından Mağusa’da Gurbet Tepe olarak bilinen bölgede eş zamanlı olarak iki farklı adrese düzenlenen baskın sonucunda 2 adet tabanca, 20 adet canlı mermi, 620 adet patlayıcı madde ve 3 çeşit uyuşturucu madde ile yakalanan zanlı Mahmut Mavideniz ile Abdurrahman Davulcular hakkındaki soruşturma devam ediyor. “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu”, “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu” ve “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlı Mavideniz ve Davulcular aleyhinde 7’şer gün daha tutukluluk süresi temin edildi.

 

Soruşturma devam ediyor

Meselenin tahkikat memuru İbrahim Gökova, 18 Mayıs 2022 tarihinde saat 06:30’da mahkemeden temin edilen arama ışığında zanlı Mahmut Mavideniz ve Abdurrahman Davulcular’ın evlerinde eş zamanlı olarak operasyon düzenlendiğini belirtti. Zanlı Mavideniz ile Davulcular’ın evlerinde tespit edilerek alıkonulduklarını belirten Gökova, akabinde her iki zanlının da evinde arama yapıldığını söyledi. Gökova, zanlı Mavideniz’in evinde yapılan aramada siyah sırt çantası içerisinde 2 adet tabanca ile şarjörü ve 20 adet canlı mermi ile yine ayni çanta içerisinde poşetlere sarılı 82 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 2 gr Kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 8 gr Metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler, 2 adet öğütücü, 1 adet hassas terazi ve metal kaşık bulunarak emare alındığını ve zanlı Mavideniz suçüstü hali gereği tutuklandığını açıkladı. Eş zamanlı operasyon sırasında zanlı Davulcular’ın evinde yapılan aramada ise içerisinde Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan sarma sigara ve dökülü vaziyette az miktarda Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler ve patlayıcı madde sınıfına giren 620 adet torpil bulunarak emare alındığını kaydeden Gökova, zanlı Davulcular’ın da suçüstü hali gereği tutuklandığını açıkladı. Gökova, mesele ile ilgili olarak zanlı Mavideniz’den olay yerinde yapılan ilk soruşturmasında evinde bulunan siyah renk sırt çantası ile içerisindeki maddeleri yeğeni olan zanlı Davulcular’ın getirerek bıraktığı ve daha sonra alacağının öğrenildiğini aktardı. Zanlı Mavideniz’in itiraf nitelikli gönüllü ifade verdiğini söyleyen Gökova, zanlı Davulcular’ın ise evinde bulunan maddelerle ilgili bir gönüllü ifade verdiğini belirtti. Gökova, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini ifade ederek, zanlıların 7’şer gün süreyle daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

Tutuklu kalacaklar

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Mine Gündüz, zanlı Mahmut Mavideniz ile Abdurrahman Davulcular’ın tahkikat maksatları bakımından 7’şer gün süreyle daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yakıt bitti teknecik kapatılıyor
Yakıt bitti teknecik kapatılıyor
KKTC elektriksiz kaldı kaos yaşanıyor
KKTC elektriksiz kaldı kaos yaşanıyor