Zanlı Şentan teminata bağlandı

Zanlı Şentan teminata bağlandı

İskele’de Noyanlar Şirketine ait çok sayıda eşyayı sirkat eden zanlı Derviş Şentan dün yeniden mahkemeye çıkarıldı…

Editor: Süperadmin
22 Eylül 2021 - 10:44
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

İskele’de Noyanlar Şirketinde 4 yıldır teknisyen olarak çalışan ve şirkete ait çok sayıda eşyayı sirkat eden zanlı Derviş Şentan hakkındaki soruşturma tamamlandı. “Müstahdem tarafından sirkat”, “Sirkat” ve “Cürüm işlemek için binaya girmek” suçlarıyla ilgili olarak dün İskele Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlı Şentan tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

 

Soruşturma tamamlandı

Meselenin tahkikat memuru Hasan Özgüç, zanlı Derviş Şentan’ın 16 Eylül 2021 tarihinde İskele Sea Life Otel’e ait lojmanlarına giderek kendini saklamak için lojman içerisinde koridorda bulunan güvenlik kamerasının yönünü çevirdiğini ve yine koridorda bulunan 310 numaralı odanın kapısına gidip tasarrufunda bulundurduğu 60 cm uzunluğundaki çapa ile kapıyı zorladığını açıkladı. Zanlı Şentan’ın, 17 Eylül 2021 tarihinde otel güvenliği tarafından kontrol sırasında güvenlik kameraları görüntülerinden tespit edildiğini belirten Özgüç, polise şikayette bulunulduğunu kaydetti. Özgüç, zanlı Şentan’ın ayni gün İskele’de tespit edildiğini söyleyerek, yapılan sorgusunda suçunu kabul ettiğini kaydetti. Mesele ile ilgili olarak zanlının evinde arama yapıldığını ifade eden Özgüç, yapılan aramada 2021 yılı Şubat ayı içerisinde sirkat edilen Kerem Eti’ye ait 6 bin TL değerinde 1 adet bisiklet, İbrahim Çelik’e ait 7 bin 700 TL değerinde 2 adet klima ve Noyanlar Şirketinin şantiyesine ait 55 parça muhtelif eşya tespit edildiğini açıkladı. Özgüç, mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını ifade ederek zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Tutuksuz yargılanacak

İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı, zanlı Derviş Şentan’ın kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 5 bin TL nakdi teminat ödemesine, 2 KKTC vatandaşının 50 bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine ve haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tutuklu sayısı 5'e çıktı
Tutuklu sayısı 5'e çıktı
Bahar Saner boşanma haberini yalanladı
Bahar Saner boşanma haberini yalanladı