Zanlılar 4’er gün daha tutuklu kalacak

Zanlılar 4’er gün daha tutuklu kalacak

İskele’den aldıkları ve Mağusa’da bir kısmını sattıkları iddia edilen Kokain türü uyuşturucu madde ile ilgili olarak tutuklanan 3 zanlı dün yeniden mahkemeye çıkarıldı... Kokain türü uyuşturucu maddeleri yutarak fenalaşan kız ise hala yoğun bakımda

Editor: Süperadmin
29 Eylül 2020 - 11:54

Gamze PİR BAYKUR

 

İskele’den aldıkları ve Mağusa’da bir kısmını sattıkları iddia edilen Kokain türü uyuşturucu madde ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Ali Yavuzcan, Sibel Ocak ve Cemal Türkkan hakkındaki soruşturma devam ederken, 7 gr ağırlığındaki Kokain türü uyuşturucu maddeleri polisi görmesi üzerine yutan ve komalık olan Buğra Nil Kaptan’ın ise yoğun bakımdaki yaşam mücadesi sürüyor. “Kanunsuz uyuşturucu madde alma”, “Kanunsuz uyuşturucu madde verme” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Yavuzcan, Ocak ve Türkkan’ın tutukluluk süreleri 4’er gün daha uzatıldı.

 

Soruşturma devam ediyor

Meselenin soruşturmasını yürüten Polis Çavuşu Necip Samancı,19 Eylül 2020 tarihinde İskele Polis Müdürlüğünden alınan bilgide Buğra Nil Kaptan’ın rahatsızlanarak ambulans ile Mağusa Devlet Hastanesine kaldırıldığı ve durumunun çok ciddi olmasından dolayı yoğun bakım servisinde tedavi altına alındığının öğrenildiğini belirtti. Samancı, ayni gün mesele ile ilgili yapılan soruşturmada  Buğra Nil Kaptan, Sibel Ocak, Ali Yavuzcan ve Cemal Türkkan’ın nereden ve kimden aldığı tespit edilemeyen 10 gr Kokain türü uyuşturucu maddeyi temin ettikleri ve temin etmiş oldukları 10 gr Kokain türü uyuşturucu maddenin 1 gramını Hasan Madi ile 2 gramını henüz tespit edilemeyen 2 kişiye sattıkları, 18 Eylül 2020 tarihinde Buğra Nil Kaptan, zanlı Ali Yavuzcan, zanlı Sibel Ocak ve zanlı Cemal Türkkan’ın Mağusa’da bir eğlence yerine giderek alkol aldıkları, akabinde zanlı Türkkan’ın kullanımında bulunan araç ile konu yerden ayrıldıktan sonra yolda Mağusa Polis Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri tarafından durdurulduğu esnada zanlı Türkkan’ın nefesinde yapılan testte yüzde 70 mlgr alkol olduğu tespit edildiğini açıkladı. Konu ile ilgili yapılan araştırmada polisin aracı durdurduğu esnada Buğra Nil Kaptan, zanlı Yavuzcan’ın tasarrufunda bulunan 7 gr Kokain türü uyuşturucu maddeyi polisten korktuğu gerekçesiyle alarak yuttuğu ile ilgili tespit olduğunu belirten Samancı, bu konuda ifade temin edildiğini kaydetti.

 

Zanlı Ocak’ın üzerinde Kokain kalıntısı tespit edildi

Polis Çavuşu Necip Samancı, Buğra Nil Kaptan’ın ayni gün saat 04:00 raddelerinde rahatsızlanarak zanlı Yavuzcan ve Türkkan tarafından Mağusa’da özel bir hastaneye getirildiğini ve Kaptan’a bağırsak boşaltma tedavisi yapıldığını belirterek,  hastaneden ayrıldıktan sonra İskele’de kiralamış oldukları eve gittiklerini kaydetti. 19 Eylül 2020 tarihinde Buğra Nil Kaptan’ın ağırlaşması üzerine ambulans ile Mağusa Devlet Hastanesine getirilerek yoğun bakıma alındığını belirten Samancı, mesele ile ilgili Buğra Nil Kaptan ve zanlı Sibel Ocak’tan kan örneği alındığını söyledi. Samancı, ayni gün Mağusa Devlet Hastanesinde zanlı Ocak’ın üzerinde yapılan aramada sütyeni arasında içerisinde Kokain türü uyuşturucu madde kalıntısı bulunan şeffaf renk küçük poşet ile içerisinde 66 mlgr Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan sarma sigara  tespit edildiğini ve mesele ile ilgili olarak ayni gün zanlı Yavuzcan, Ocak ve Türkkan’ın tutuklandığını açıkladı. 20 Eylül 2020 tarihinde zanlıların mahkemeye çıkarılarak aleyhlerinde 3’er günlük tutukluluk süresi temin edildiğini anımsatan Samancı, bu süre içerisinde, zanlıların gittiği eğlence yerinden, özel hastaneden ve Mağusa Polis Müdürlüğünden kamera görüntüleri temin edilerek incelemeye alındığını kaydetti.

 

Buğra Nil Kaptan’ın anüsünde naylon poşet bulundu

Polis Çavuşu Necip Samancı, 24 Eylül 2020 tarihinde, yoğun bakımda yatan Buğra Nil Kaptan’ın temizliğini yapan hemşirelerin Kaptan’ın anüsünde bir çıkıntı olmasını tespit etmeleri üzerine doktora bilgi verdiklerini ve doktorun ise Kaptan’ın ansünden naylon poşet parçası çıkartarak ayni gün polise teslim ettiğini açıkladı. Kaptan’ın anüsünden çıkan naylon parçasının, üzerinde uyuşturucu kalıntısı olup olmadığının tespit edilebilmesi için analize gönderildiğini belirten Samancı, analiz raporun beklendiğini kaydetti.

 

Uyuşturucu alışverişi kameralara yansıdı

Polis Çavuşu Necip Samancı, yürütülen tahkilat kapsamında, zanlıların gitmiş olduğu eğlence mekanından temin  edilen ve incelenen kamera görüntülerinde, 18 Eylül 2020 tarihinde zanlıların oturmakta olduğu masaya şapkalı erkek bir şahsın geldiği ve konu şahsın ilk önce zanlı Cemal Türkkan’ın yanına oturduğu akabinde zanlı Türkkan’ın yanından kalkarak zanlı Ali Yavuzcan’ın yanına oturduğu ve gelen şapkalı şahsın sağ cebinden çıkartmış olduğu birşeyi masanın altından zanlı Yavuzcan’a verdiğinin tespit edildiğini açıkladı. 26 Eylül 2020 tarihinde, konu eğlence mekanında zanlıların yanına gelen şahsın Lefkoşa’da sakin Hasan Madi olduğunun tespit edildiğini belirten Samancı, Hasan Madi’nin evinde bir arama yapıldığını ve içerisinde uyuşturucu kalıntıları olduğuna inanılan naylon poşet, sigara izmariti, kül tablası ve cam tabak bulunarak emare  alındığını söyledi. Samancı, akabinde tutuklanan Hasan  Madi’nin, Lefkoşa Narkotik Şube’de mesele ile ilgili olarak bir gönüllü ifade verdiğini söyledi. Hasan Madi’nin verdiği gönüllü ifadesinde, 18 Eylül 2020 tarihinde  zanlı Ali Yavuzcan ile telefonda görüştükleri, zanlı Yavuzcan’dan uyuşturucu alma konusunda talebi olduğunu, bunun üzerine zanlı Yavuzcan’ın Madi’yi Mağusa’ya gitmiş oldukları eğlence mekanına davet ettiği, Madi’nin de aracı ile Lefkoşa’dan Mağusa’ya geldiği ve zanlıların yanına gittiği, masa altından zanlı Yavuzcan’a 450 TL verdiği akabinde zanlı Yavuzcan ve Buğra Nil Kaptan ile birlikte tuvalete giderek orada zanlı Yavuzcan’ın Madi’ye yaklaşık 1 gr Kokain türü uyuşturucu madde verdiğinin öğrenildiğini açıkladı. Samancı, Hasan Madi’nin, mesele ile ilgili olarak 27 Eylül 2020 tarihinde Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkartılarak aleyhinde 3 günlük tutukluluk süresi temin edildiğini anımsattı. Zanlıların gitmiş olduğu eğlence mekanının dış kamera görüntülerinin incelenmesine devam edildiğini ifade eden Samancı, konu eğlence mekanının dış kamera görüntülerinde Hasan Madi’nin zanlıların yanına gelirken aracında 2 kişinin daha olduğunun tespit edildiğini ve konu kişilerin tespiti ile ilgili çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini ifade eden Samancı, zanlıların 4’er gün süreyle daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

Tutuklu kalacaklar

Mağusa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, zanlı Ali Yavuzcan, Sibel Ocak ve Cemal Türkkan’ın tahkikat maksatları bakımından 4’er gün süreyle daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Gürültü Kirliliği, İnsan ve Çevre Sağlığı Açısından Önemli Bir Tehlike”
“Gürültü Kirliliği, İnsan ve Çevre Sağlığı Açısından...
Bir Grup Kadının Kurduğu KÖDER, Kadın Öykülerini Belgesele Taşıyacak
Bir Grup Kadının Kurduğu KÖDER, Kadın Öykülerini Belgesele...