Zanlıların tutukluluk süreleri uzatıldı

Zanlıların tutukluluk süreleri uzatıldı

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Tampon Operasyonunda” ele geçirilen 5,5 kilo Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile ilgili olarak tutuklanan 4 zanlı dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarıldı…

Editor: Süperadmin
21 Mayıs 2022 - 09:05
Reklam

Gamze PİR BAYKUR

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından Mağusa Büyük Sanayi Bölgesinde düzenlenen “Tampon Operasyonu” sonucunda ele geçirilen 5 kilo 500 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile ilgili olarak tutuklanan zanlı Sefai Siler, Hakan Yeni, Hüseyin Koç ve Ahmet Gökhan Yazgı hakkındaki soruşturma devam ediyor.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithali” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesine çıkarılan zanlılar aleyhinde 7’şer gün daha tutukluluk süresi temin edildi.

 

Soruşturma devam ediyor

Meselenin soruşturmasını yürüten Polis Çavuşu Hasan Selvili, 17 Mayıs 2022 tarihinde, Mağusa Büyük Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren oto yedek parça satışı yapan bir iş yerine konteyner ile gelen yedek parçalar içerisinde bulunan karton kutu içerisinde gümrük memurları tarafından yapılan kontrolde içerisinde uyuşturucu olabileceğinden şüphe edilen bir takım maddeler tespit edildiğinin öğrenildiğini belirtti. Alınan bilgi üzerine konu iş yerine gidildiğini söyleyen Selvili, iş yerine indirilen üzerine siyah naylon poşet geçirilmiş ve üzerinde “BMW car parts new” yazılı not bulunan karton kutu içerisinde yapılan kontrolde ayrı ayrı 12 şeffaf naylon poşetler içerisinde vakumlanarak paketlenmiş 5 kg 500 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler tespit edildiğini açıkladı. Selvili, ayni gün söz konusu konteyner içerisinde yapılan aramada, konteynerin orta yerinde bulunan çöp naylonu içerisinde, üzerinde Hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet hassas terazi, 1 adet vakumlama makinesi ve 1 adet vakumlamada kullanılan naylon poşet rulosu bulunduğunu kaydetti. Selvili, ayni gün mesele ile ilgili olarak bağlantısı bulunan ve iş yerinde tespit edilen zanlı Sefai Siler ve iş yerinde çalışan zanlı Hakan Yeni’nin derdest emri gereği tutuklandığını belirtti. Yine, yapılan soruşturmada konu konteynerin açıldığı esnada orada bulunan ve iş yeri sahibi tarafından yetkilendirilmiş olup uyuşturucu maddelerin bulunmasının ardından olay yerinden kaçan zanlı Hüseyin Koç’un da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını belirten Selvili, akabinde yine konu konteyneri iş yerine getiren TIR’ı kullanan zanlı Ahmet Gökhan Yazgı’nın da tutuklandığını kaydetti. Selvili, her 4 zanlının da 18 Mayıs 2022 tarihinde mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerinde 2’şer gün tutukluluk süresi temin edildiğini anımsattı. Selvili, ayrıca iş yeri sahibinin yanı sıra mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen 1 kişinin daha arandığını kaydetti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın devam ettiğini ifade eden Selvili, zanlıların tahkikat maksatları bakımından 7’şer gün süreyle daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

7’şer gün daha tutuklu kalacaklar

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Mine Gündüz, zanlı Sefai Siler, Hakan Yeni, Hüseyin Koç ve Ahmet Gökhan Yazgı’nın tahkikat maksatları bakımından 7’şer gün süreyle daha poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yakıt bitti teknecik kapatılıyor
Yakıt bitti teknecik kapatılıyor
KKTC elektriksiz kaldı kaos yaşanıyor
KKTC elektriksiz kaldı kaos yaşanıyor